Wpis z mikrobloga

#alkohol #kac #picie

Ogólnie już rzadko pije alkohol, jak już to nie duże ilości i unikam mocnego alko.
No ale jak się zdarzy i przegnę i mam kaca to jest problem. Czy wy na kacu też macie taką zwałe? Lęki, słabe psychiczne samopoczucie etc?
Dochodzę do siebie czasem 3 dni po kacu, tzn dopiero w 3 dzień czuje, że naprawdę mam energię.
  • 11
@Vanderwill: Dla mnie kac jest oznaką zajebiście spędzonego poprzedniego dnia dlatego nie unikam picia bo nie chce mieć kaca tylko się godzę na niego. Mnie zawsze boli głowa, chce mi się pić i zdarza się też sraczka. Zwykle wszystko mi przechodzi max do 18stej.
@Vanderwill: jeśli tak Cię to wyniszcza to zafunduj sobie w diecie więcej witamin i mikroelementów bo nie jest normalne by organizm który nie jest regularnie spłukiwany przez alko tak dostawał po dupie po jednym melanżu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vanderwill: Też tak mam , o ile fizycznie jakoś nie odczuwam mocno kaca , pójdę przejechać się na rowerze , pobiegać , przejść, potem zjeść, dużo wody wypić , izotoniki i nic nie czuje. To psycha za to mi też siada. Ale to pewnie dlatego że i tak biorę farmakologię od psychiatry. Dlatego też unikam alkoholu jak ognia bo mocniejsze picie to tak naprawdę dla mnie 3 dni wyrwane z życia.
@lentilek: No to mam podobnie a wcale nie podchodzę do alko jako wybawienia, w sensie potrafię bawić się też bez alko, kiedyś nie do pomyślenia, więc nie ma to związku z tym, że świat na trzeźwo jest jakiś gorszy. Po prostu czuje się #!$%@? psychicznie na kacu i w dodatku mnie to #!$%@?.
@Vanderwill:
1. Jak rzadko pijesz alkohol, to i tolerancja mniejsza - większy kac.
2. Jak nie uzupełniasz wody po piciu/przed położeniem się spać - większy kac
3. Jak nie jesz śniadania po libacji i/lub nie uzupełnisz elektrolitów - większy kac.

Generalnie zasada jest taka, żeby przed pójściem spać wypić co najmniej szklankę wody (a najlepiej to już wgl jakiś izotonik), a po przebudzeniu się zjeść dobre śniadanie - Twój organizm się