Wpis z mikrobloga

Hej mangomirki, potrzebuję porady. Szukam jakiejś mangi dla osoby, która wcześniej nie miała dużo styczności z tym gatunkiem, ale ogólnie jest prawdziwym molem książkowym i czytała też trochę innych komiksów. Jeśli chodzi o książki to przekrój gatunków jest ogromy - od komedii, powieści po thrillery, powieści sensacyjne, horrory a nawet Sci-Fi i fantasy. Wiem, że jeśli chodzi o anime to oglądała dawniej coś o wampirach, lubi też filmy studia ghibli i nawet oglądała Grobowiec dla Świetlików. Szukam czegoś na początek, może być jakaś komedia z trochę nawet absurdalnym/lekko czarnym humorem, może być coś o jedzeniu, kotach lub coś sensacyjnego. Wiem, że oglądała kiedyś troche Death Note i myślałem o tym, ale widzę, że to jest chyba już biały kruk nie do zdobycia ale może być coś w tym stylu. Fajnie by było gdyby to była jakaś już zamknięta seria w kilku tomach które można kupić od razu, lub bez problemu dokupić gdyby się spodobało. Ładna kreska będzie też na plus.
#manga
  • 8
Wiem, że oglądała kiedyś troche Death Note i myślałem o tym, ale widzę, że to jest chyba już biały kruk nie do zdobycia ale może być coś w tym stylu.


@Hrabia_Heheszko: regularnie jest dodrukowywany w całości i sprzedawany w sklepie wydawnictwa JPF czyli Mangarden. Dobra cena za używany komplet to 100 zł.

A co do mangi na start to polecam od siebie Yotsuba! wydawnictwa Kotori. Dusiłem się ze śmiechu czytając co
@Hrabia_Heheszko:

Death Note


Tak jak wyżej - są dodruki tylko trzeba poczekać.

Dla kogoś kto wcześniej nie miał żadnej styczności z mangi to polecałbym:

Grand Blue - komedia o studentach z bardzo studenckim humorem: imprezy, picie, "nauka" do egzaminów, próby poderwania dziewczyn itp

Chcę zjeść twoją trzustkę i Miłość uwięziona w czasie - oba tytuły to szkolne dramaty z elementami romansu

Jeśli ta osoba jest fanem Harrego Pottera to polecam -
@Hrabia_Heheszko: odpowiadam jako fan komiksu ogólnie, a nie tylko mangi, która dla jest po prostu komiksem, a że ma swoje cechy charakterystyczne? No cóż, to tak jak komiksy superhero

Akira - postapo, dla mnie jeden z najlepszych komiksów w ogóle, teraz JPF wydaje edycję zbiorczą, ukazały się pierwsze trzy tomy z 6 - tom 4 w lipcu, tom 5 jesienią, a 6 na początku 2023 roku

Eden it's an Endless World
@SmakoszKotow hej, dzięki za polecenie Yotsuby! kupiłem wtedy różowej dwa pierwsze tomy i cóż - wczoraj dostała kolejne dwa bo od 2 tygodni było "yotsuba yotsuba ()", z czego pierwszy już dzisiaj przeczytany ;D co chwilę słyszę rechotanie pod nosem, tak że tytuł trafiony idealnie, wielkie dzięki :D