Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zabrać jakiś specjalistyczny sprzęt w Tatry? Jadę 19 czerwca, mam już ustalone szczyty do zdobycia:

Starorobociański Wierch, Grześ Rakoń Wolowiec, krzyżne, szpiglasowy Wierch przez szpiglasowa przełęcz.

Nie mam żadnego sprzętu zimowego obecnie i się zastanawiam czy nie powinienem zabrać ze sobą choćby raczków.

#tatry
  • 17
@rocky_b:

To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
@rocky_b: Zacytuję klasyka:
"To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może
@rocky_b: też mnie ciągnie teraz na Szpiglasowy od 5 stawów, ale zrezygnowałem. Historycznie, to w czerwcu leży tam trochę śniegu i raki i czekan się przydają.