Wpis z mikrobloga

@Waradin: To się bierze z historii i niesprawiedliwości jaka dotknęła ten region. Przypominam, że po powstaniach śląskich, Górny Śląsk był regionem autonomicznym, to znaczy, że miał zachowaną pewną niezależność zarówno ekonomiczną jak i polityczną. W tych czasach był to najbogatszy region w Polsce, spokojnie dorównujący zamożnością niektórym szwajcarskim kantonom.

Po wojnie, ponownie Śląsk był siłą napędową polskiej gospodarki, odbudowa kraju głównie brała się z tych regionów, do tego stopnia był drenowany,
@teddybear69: @rakiwo:
Warto pojechać tam i pozwiedzać kopanie/muzea.
Można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy.
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem Śląska i ludzi, którzy tam żyli/pracowali.
Te tereny odgrywały ogromną rolę w budowie Polski przez setki lat.

Ludzie są tam super. Ale jak powiesz, że jesteś z Warszawy to czasami zapada cisza :)
Nie wrogość, czy brak uprzejmości ale cisza. Sam jestem z Mazur :)

Bez wiedzy historycznej oraz faktów sprzed
@teddybear69: Ale wiesz ze górnictwo to jeden wielki #!$%@?, bo tak naprawdę na Śląsku jest w cholerę innych dużo firm, przemysłu, duże nagromadzenie dużych szpitalu i prywatnych klinik, a pracowników IT jest już tyle co górników i zaraz juz ich będzie więcej?
Na dodatek pracujących w pgg i JSW jest ilu? 60-70? Czyli kropla w morzu pracowników, a media tylko #!$%@?à żeby grzać sytuacje, mieć poczytalność i oglądanie reklam???
Prosty przykład
@rakiwo: "do tego stopnia był drenowany, że powstały nawet nowe miasta jak Tychy czy Jastrzębie Zdrój gdzie również rozwijał się przemysł" Ale o co chodzi? Byl drenowany wiec zbudowano nowe miasta na Śląsku? W jaki sposob gornicy byli wykorzystywani, przeciez dostawali szybko darmowe mieszkania i maja teraz emerytury po 4-5 tysiecy. Tym ludziom wydaje sie, ze byli niedocenieni i teraz powinni tych emerytur miec 10 czy 15 tysiecy złotych, a reszta