Wpis z mikrobloga

@Mala_kicia: ja jadę jutro na dwa dni, bd już 3 raz. Na samą myśl ciary przechodzą. Zajebiste uczucie ogólnie po całym dniu zjeżdżania. Polecam każdemu. Jeżeli jedziesz z jakąś grupa też niedoświadczonych to tip odemnie jest taki, żeby zaczynać od małych kolejek. Jak pójdziecie na najwyższe to ktoś może się wsytraszyc(i nie bd chciał wcale już jeździć - znam taki przypadek) i dodatkowo po tych hardkor owych na małych już nie
@Mala_kicia: tak, mnie wzięli na małą kolejkę najpierw, bo znajomi już byli i wiedzieli o co kaman. Patrzę a tam prawie same dzieciaki i myślę, że będzie ez. A przy takim przyspieszeniu i różnicy wysokości ciężko złapać oddech i lekko przy panikowałem na start właśnie. Później pomyślałem, że skoro i tak nie można złapać oddechu na starcie to po co próbować xd i na pierwszych szczytach jadę na wstrzymaniu, komfort zjazdu
@Mala_kicia: jak lubisz na ostro, to tylko:
- zadra
- hyperion

Niszczy system jedna i druga, reszta to dodatek wg mnie. Patrz pod nogi, fajnie opisane jest stojąc w kolejce ile czasu oczekiwanie zajmie.
Przejazd trwa sekundy.

Ps. Podziwiam jechać w weekend. Ja byłem jak sezon dobiegał końca, wolne w tygodniu i nie było kolejek wcale, zjazd Zadra, zejście, przeskoczenie płotków i jechałem kolejny raz. Na hyperionie gorzej, bo trzeba się
@Esarmist: trudność w złapaniu oddechu bierze się z powietrza opływającego twarz z dużą prędkością. Wtedy w nosie robi się niskie ciśnienie (to opływające powietrze "wyciąga" powietrze z nosa). Oddychając musimy przezwyciężyć dodatkowo tą różnicę ciśnień
@Mala_kicia: Nie idź na Zadre. Przez to, że jestem niska to skakałam w tym zapięciu które jest tylko na nogi i jak zeszłam to się rozpłakałam :( Cała kolejka mocno skrzypi i bardzo szybka jest. No chyba, że lubisz to inna sprawa. Ja byłam krótko po otwarciu Zadry więc może teraz inaczej wygląda.
eszka na ostatnim piętrze. Pomogłem jej się wdrapać po tych schodach, ledwo żyła. Po drodze powiedziała mi że covid ja tak urządził, że przed covodem normalnie chodziła po schodach. Ze teraz musi tak często bo chodzi do lekarza. Że czasem pomaga jej syn. Jak doszliśmy do drzwi to zadzwoni


@Mala_kicia: #!$%@? NA HYPERIONA I ZADRE
@Mala_kicia: Na zadrze, Hyperionie, dragonie i mayanie polecam siadać na ostatnich miejscach, zapewnia to najlepsze uczucie pędu, bo gdy pierwszy wagonik już zaczyna zjeżdżać z góry, to wciąż jest hamowany dopóki cały zestaw nie osiągnie szczytu. No i ręce w górze można trzymać cały czas, nie uderzysz o żadną belkę :D A, na formule pierwsze miejsca są z kolei najlepsze, a na Azteca polecam iść przed posiłkiem, bo wykręca flaki xD