Wpis z mikrobloga

Dożyłem tego dnia kiedy J.E. Premier III RP Mateusz Morawiecki (zwany dalej "Vatim" lub "Vateuszem") także mi pozwolił mieć więcej pieniążków i 4 razy w tym roku i 4 razy w przyszłym nie zapłacić raty kredytu hipotecznego. Dzięki temu będę mógł 4 razy w tym roku i 4 razy w przyszłym nadpłacić hipotekę, zmniejszając sobie ratę i liczbę całkowitych odsetek koniecznych do zapłaty w trakcie trwania mojego kredytu.

Na wniosek konsumenta, o którym mowa w art. 4 pkt 7 ustawy zmienianej w art. 69, kredytodawca, o którym mowa w art. 4 pkt 8 ustawy zmienianej w art. 69, zawiesza spłatę kredytu hipotecznego w rozumieniu ustawy zmienianej w art. 69, udzielonego w walucie polskiej, z wyłączeniem kredytów indeksowanych lub denominowanych do waluty innej niż waluta polska.

Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi w okresie:
1) od dnia 1 sierpnia 2022 r. do dnia 30 września 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
2) od dnia 1 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
3) od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. – w wymiarze miesiąca w każdym kwartale.

Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi tylko w stosunku do jednej umowy zawartej w celu nabycia nieruchomości przeznaczonej na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

Konsument składa wniosek o zawieszenie spłaty kredytu w postaci papierowej albo elektronicznej, w tym za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Konsument składa oświadczenie, o którym mowa w ust. 5 pkt 5, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: ,,Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Z dniem doręczenia kredytodawcy wniosku, o którym mowa w ust. 4, spłata kredytu zostaje zawieszona na okres w nim wskazany.

W okresie zawieszenia, o którym mowa w ust. 7, konsument nie jest zobowiązany do dokonywania płatności wynikających z umowy, z wyjątkiem opłat z tytułu ubezpieczeń powiązanych z tą umową.

Przepis art. 73 ma zastosowanie do umów zawartych przed dniem 1 lipca 2022 r., jeżeli termin zakończenia okresu kredytowania określony w tych umowach przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty.

Całość ustawy: http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/2269_u.htm

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe
Riess - Dożyłem tego dnia kiedy J.E. Premier III RP Mateusz Morawiecki (zwany dalej "...

źródło: comment_1654877320hqPsQbN5TR86pr7Zjvp7Tl.jpg

Pobierz
  • 3