Wpis z mikrobloga

Kolejna historia anonimowego Mirka. Krótka i sam nie był świadkiem tych zdarzeń, ale googlując znalazłem ciekawy artykuł o zdarzeniach ze wspomnianego w niej miasta - Rusy Śląskiej.
Artykuł jest na temat satanistycznego mordu w biurze, więc i jest potencjalnie nawiedzone miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Oto historia mireczka, a poniżej link do artykułu:

W pewnym mieście na Śląsku (konkretnie Ruda Sląska) w 96 czy 97 roku brutalnie zgwałcono i zabito dziewczynę. No i w jakiś czas po pogrzebie zaczęła wrzeszczeć w grobie. Konieczne było dodatkowe poświęcenie grobu. W tamtych czasach ta historia krążyła między nami, młodymi łebkami jako swego rodzaju urban legend i pewnie nie do końca bym w to uwierzył, gdybyśmy kiedyś w szkole nie mieli religii z księdzem, który był przy tym i powiedział, że taka sytuacja naprawdę miała miejsce, a tłumaczył to w ten sposób,że cierpienie tej dziewczyny zapisało się w okolicy jak na płycie i po jakimś czasie się odtworzyło. Później szukałem jakichś śladów tej historii, ale działo się to przed erą internetu i żadnych zapisków nie znalazłem.

Artykuł:

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/09/21/w-drodze-do-piekla-mord-rytualny-dokonany-przez-satanistow-z-rudy-slaskiej/

Jest tu ktoś z #rudaslaska bądź okolic, kto zna jakieś szczegóły tego zjawiska z historii mirka? Albo chociaż ktoś kto opowie nam coś o bunkrze z artykułu?

#paranormalnemirkowyznania #duchy #paranormalne #slask
LubieChleb - Kolejna historia anonimowego Mirka. Krótka i sam nie był świadkiem tych ...

źródło: comment_16548360346kJCwLUyTrJ9MOJ0sUF43l.jpg

Pobierz
  • 64
Dodam ciekawsza historię. Kiedyś zgwałcono w Rudzie kobietę parasolką na śmierć. Teraz stoją tam bloki oraz kapliczka. Ksiądz kiedyś mówił że ją postawiono bo straszyło. Mieliśmy też zabójstwo maczetą kilometr od tego miejsca. Na garażach. Garaże koło sp nr 3 a kapliczka obok matecznika/biedronki
@kunstmatige: O, super! Dzięki!@LegendaryGearCrafter: szczerze wątpię by lekarze popełnili taki błąd. Śmierć kliniczna na skutek czego innego to rozumiem, ale po gwałcie pewnie znaleźli ciało dużo później, więc nie mogła tak leżeć w miejscu zbrodni kilka dni nieprzytomna nie umierając. I po tym czasie jeszcze lekarze popełnili błąd w ocenie? Nie bardzo to pasuje tutaj
@LubieChleb: stara historia, wydawało mi się znana nie tylko w Rudzie ale i w okolicach. Narodziła całą masę urban legend i to tylko jedna z nich, tak samo sporo jest nawet na Youtube filmów o tym że bunkier jest teraz rzekomo nawiedzony.

@monikaj2207: to właśnie to stworzyło mit bunkru satanistów.

@evilbadday: ta historia była o wiele mniej imponująca i ezoteryczna niż "grupa satanistów" co brzmi co najmniej jakby to