Wpis z mikrobloga

@Bolerro: no możesz se napisać program, który może otworzyć / zapisać plik binarny.

Zależy co to jest za plik. Przykładowo np: w pliku binarnym przechowuje wykres, jak masz dobrze zrobioną klasę, która odczyta plik binarny, to po prostu odczyta mi wykres. Mogę go zapisać i wczytać. Cała filozofia.

Plik binarny to ciąg 0 i 1. Powiedzenie o tym, czym to możesz otworzyć, jest zależne co to w ogóle jest.

@Bolerro: Otworzyć i edytować plik binarny możesz w dowolnym hex edytorze. Tylko jeśli to jest aktualizacja softu, to efekty tego będą raczej mizerne. Pewnie są jakieś toole do reverse engineeringu. Co konkretnie chcesz zrobić?
@Bolerro jak masz dość czasu i samozaparcia to za kilka miesiecy może to ogarnieszesz. Plik bin to już skompilowana logika którą trzeba przepuścić przez dekompiler żeby mieć kod w postaci asemblera i wtedy zaczyna się zabawa w zgadywanie co gdzie się dzieje, później można próbować coś zmienić ale i tak pewnie jeszcze jakieś checksumy... chyba że to jakiś no-name pięć przy którym producent się w ogóle nie starał, ale wtedy by raczej
to jest plik z aktualizacją do pieca CO


@Bolerro: wszystko się da trzeba tylko chcieć. ten bin to zaszyfrowany? podpisany kryptograficznie? opakowany w nagłówki czy popularny tutaj u programistów 1k czystokod? To takie pierwsze pytanie. Drugie co to za platforma - kupujesz drugi piec i rwiesz z niego płytki, identyfikujesz wszystkie komponenty, robisz pełen schemat metodą inżynierii wstecznej. Zwykle proces jest destrukcyjny.

Wiedząc architekturę i pinout robisz deassemblację i może częściową