Wpis z mikrobloga

Hej, czy mamy tutaj jakiegoś fotografa ślubnego?
Chciałabym zapytać o kilka rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio jestem trochę w temacie i moim oczom rzuciły się zarobki w tym zawodzie. Ja nie wiem o tym absolutnie nic ale wg. Google wynajęcie fotografia to koszt od 3 do nawet 10k. Sesja narzeczeńska to z kolei do 5k zł. Wydaje sie całkiem sporo, stąd moje pytanie: czy wasza praca wygląda tak, że od poniedziałku do piątku macie fajrant, ewentualnie obrabiacie sobie w spokoju zdjęcia a pracujecie w weekendy przynosząc z jednego w przybliżeniu 4-5k, co mnożąc przez 4 weekendy w miesiącu dałoby nam koło 20k brutto?
A może to jednak kołchoz z małymi zarobkami?
Jak to wyglada, poważne pytanie.

#pytanie #fotografia #fotografiaslubna #slub #wesele #fotograf #zarobki #pieniadze
DosKapp4 - Hej, czy mamy tutaj jakiegoś fotografa ślubnego? 
Chciałabym zapytać o ki...

źródło: comment_1654772076jB8SNPcLd5jfcl2QlJ1JsG.jpg

Pobierz
  • 19
@DosKapp4: To jest tak samo jak z każdym innym zawodem, gdzie wykonujesz swoją usługę w 100% sam, owszem idzie na tym zarobić 20k w miesiącu, ale by do tego pułapu dojść trzeba lat pracy, szkoleń i zaufania klientów, którzy wybiorą właśnie Ciebie.

Moja siostra na swoim ślubie płaciła za wszystko 2100, ale jakość też była adekwatna do tej ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z innej beczki, rodzina
@DosKapp4: dane pochodzą z serwisu, któremu płacą fotografowie, więc musi im trzymać poziom..
(sam też pstrykam śluby, choć akurat na tym konkretnym serwisie mnie nie ma, bo model rozliczeń mi się nie podobał kiedyś).

najlepiej wejdź na jakiś typu planujemywesele (bo ten jest chyba najpopularniejszy), wejdź na swoje miasto i zerknij po prostu przedział cenowy i poziom zdjęć w danej cenie...

inne stawki będą w dużych miastach, a inne w mniejszych..
@DosKapp4: Nie jetsem fotogragem, ale kiedyś pracowałem w branży slubnej

- w każdy weekend sobota wyjęta z życia bo średnio 14 godzin w pracy plus dojazdy
- w tygodniu spotkanai z klientami, dokumentacja, segregacja zdjęć, obróbka zdjęc, podpisywanie umów, ksiegowość, załatwianie druku, sesje ślibne i narzeczeńskie, szukanie nowych klientów, promocja, przygotowanie sprzętu przed każdym weselem
- do ceny dolicz archiwizacje danych, amortyzowanie sprzętu, obsługe księgową (ne każdy), transport
- do ceny
@DosKapp4: branża ślubna here, często siedzę przy stole z fotografami, więc się trochę orientuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) u w miarę dobrego fotografa pakiet reportaż + sesja to jest koszt orientacyjny 5-8k (wiadomo - znajdą się drożsi, ale znajdzie się też sporo tańszych). Praca na weselu to jest kilkanaście godzin, sesja to kilka godzin, a potem selekcja zdjęć, ich obróbka i przygotowanie albumów to też jest kilkanaście
@sruba_m3: młodzi lub po prostu fotograf w wycenie bierze pod uwagę koszt i sobie samemu opłaca. Mam też znajomych którzy siedza np 2 miesiące na Zanzibarze i tam bez dodatkowych kosztów ogarniaja kilkanaście sesji ślubnych parom, które przylatują na urlop i przy okazji robią sobie fotki/film
@sruba_m3: nie wiem co Ci mogę napisać. Znajomości nie potrzebujesz a na aparat możesz wziąść kredyt ¯\_(ツ)_/¯ ale czy to gwarantuje jakiś sukces? Raczej nie bo musisz być w tym dobry a rozumiem że nie masz pojęcia o robieniu zdjęć