Wpis z mikrobloga

-wchodzi scrum master na daily
-DZIEŃ DOBRY
-DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO POLSKU NIE ROZUMIESZ?
-DAJ MI UPDATE NA TO CO MASZ DO SIEBIE PRZYPISANE
-NO DAJ
-PROSZĘ PAŃSTWA TO JEST JAVA DEVELOPER
-HEHE PATRZCIE JAKI GŁUPI xD
-DOBRA IDZIEMY DALEJ
- O! A TU MAMY PRODUCT OWNERA. KOJARZĄ PAŃSTWO NA PEWNO PRODUCT OWNERÓW W WATERFALLU, SOLIDNI WYKSZTAŁCENI
- A TU WYMAGANIA Z GUWNA. SRAJĄ ACCEPTANCE CRITERIA'MI, PROSZĘ PAŃSTWA, WSZYSCY Z FIRMY DO JEDNEGO I POTEM, PAN SIĘ PRZESUNIE, RĘKAMI TO PISZĄ, TŁUMACZĄ ZE SŁABYM ANGIELSKIM I, UWAGA SUBTASK, I PRZEPISUJĄ NA DEVELOPERÓW.
- I TO SIĘ PROSZĘ PAŃSTWA TRZYMA. JEST SOLIDNE, TANIE W ESTYMOWANIU I CO NAJWAŻNIEJSZE! SPEŁNIA SWOJĄ FUNKCJĘ. A W WATERFALLU? NO W WATERFALLU JAK W LESIE.

a project manager, #!$%@?
-chlip chlip ten java developer ma tak ciężko
-#!$%@? scrumowa metodyka
-ehhh tak by sobie chciał kodzić w kanbanie i nie dawać update'ów
-a nie może
-dajcie wzruszającą muzykę
-trzymaj się jaca
-będę do ciebie pisać
-kocham cię ehhh

#programista15k #programowanie #sprintyjacka #heheszki #pracait #pasta #pdk #scrum
  • 13
@bb89: tacy Scrum Masterzy właśnie ciągną do góry projekty. Gdyby nie oni i ich troska o codzienny status, to byśmy sami musieli te kafelki na Kanbanie przesuwać i marnować cenny czas, który lepiej poświęcić na inne aktywności przepalających budżety. Ja to bym w ogóle dwóch Scrum Masterów wrzucił - jednego na daily, drugiego na nightly i tych pożal się boże devów na system 3-brygadowy, żeby 3 razy szybciej dowozili.
@tehe: śmiejesz się ale widziałem coś takiego, jeden codebase i dwa zespoły - jeden u nas, drugi w US. Devki w moim zespole dostawały #!$%@? bo w US było kilku kowbojów którzy wszystkie ficzery których nie chciało im się kodować oznaczali jako "TODO Polish team" plus regularnie #!$%@? build na koniec dnia i na tym gównie musieli pracować Polacy xD Mnie to ominęło bo siedziałem wtedy w zupełnie innym gównie, ale
tacy Scrum Masterzy właśnie ciągną do góry projekty. Gdyby nie oni i ich troska o codzienny status, to byśmy sami musieli te kafelki na Kanbanie przesuwać i marnować cenny czas, który lepiej poświęcić na inne aktywności przepalających budżety. Ja to bym w ogóle dwóch Scrum Masterów wrzucił - jednego na daily, drugiego na nightly i tych pożal się boże devów na system 3-brygadowy, żeby 3 razy szybciej dowozili.


@tehe: no to
@pomidorowymichal1: jeżeli mojego śmieszka odczytałeś w taki sposób, że uznaję PM i SM za niepotrzebną rolę, to sorry - uderzyłem tutaj w jakiś obowiązujący stereotyp wyłącznie w celach śmieszkowo-plusobiernych i moje realne zdanie na ten temat jest w kierunku tego co napisałeś.

PM to jest niezbędny, żeby prowadzić projekt w zamierzonym kierunku, ogarniać budżety, raportowanie, gadanie z ludźmi i w ogóle organizować zespół, bo realnie samoorganizujący się zespół developerów to przypadek