Wpis z mikrobloga

@10129: Mam obudowe silent base 802 i ona ma mozliwosc regulacji wentylatorami na obudowie (stopnie od automat do 3 ) gdy ustawie na auto to kontrole przejmuje plyta glowna i wtedy wentylatory pracuja jak na 3
z tym że procesor ma bd temperatury (okolice 28 w spoczynku) to samo pamieci do 28 do 35) (980pro samsung)
wyglada na to ze jest jakis chyba problem z karta graficzna?
nei aktualizowalem BIOS komputer
@EntryMode ale co mają wentylatory do power limitu?

Czy obudowy to wina to możesz łatwo sprawdzić, otwórz bok i patrz na temp przy otwartej. Jak są normalne to wina obudowy

Bios warto aktualizować, i ja bym to zrobił mając problemy

Uwagę zwrócić na ustawienia biosu po aktualizacji, bo lubią się skasować.

Też czy morelki włączyły profil xmp bym się upewnił
@EntryMode: a jak inne czujniki na płycie? może masz gdzieś jakąś gigantyczną temperaturę i na jej podstawie decyduje jak się kręcić będzie? na płytach często można zmieniać na podstawie czego mają te wentylatory się kręcić, tj np temperatura procesora, sekcji zasilania itp
@EntryMode: a #!$%@?, morelkarz ci ten komputer stawiał, dopiero przeczytałem, pewnie ustawili dziwacznie krzywą, przestaw sobie i tyle, u mnie komputer w idle mimo że ma #!$%@? masę wentyli jest prawie bezglośny bo działają sobie na 500-600 rpm
@EntryMode: to akurat normalne, jaki procesor? jeśli to ryzen to to bardzo normalne jest, bo te procesory często mają #!$%@? profile zasilania w idle, trzeba dogrywać z neta specjalne