Wpis z mikrobloga

Stano trochę racji z tym ,,commentry'' miał. Żeby komentować np. mecz piłki nożnej, lola czy csa trzeba mieć zgodę bo inaczej zdejmą Ci transmisje w ciągu kilku minut, chyba, że będziesz to robić bez pokazywania ekranu bądź z samym timerem meczu co zresztą niektórzy robią (np. Betclic). Nie ma to znaczenia czy oryginalna transmisja jest za darmo czy nie. Wtedy odbiorca ma komentarz twórcy jakiego chce ale ogląda transmisje na oryginalnym kanale przez co nikt nie traci.

Argument Nitra o tym, że ,,mają commentary'' albo, że mu ,,FAME placi'' jest bez sensu. Raz, że FAME się u niego na to zgadza a dwa, że ,,commentary'' to nie jest co chwila dziękowanie za donejty i puszczanie reklam w międzyczasie.
PAGO spokojnie mógł po prostu dać kamerę na siebie i licznik minuty w której ma live KS dzięki czemu widzowie oglądaliby live na oficjalnym kanale wraz z jego komentarzem ale nie zrobił tego, dlaczego? Nie miałby 3500 widzów tylko może 200.
Zresztą commentary to robią teraz głównie youtuberzy typu własnie Nitro, Mandzio itd. którzy w 2018 roku zglaszali kanaly shoterskie bo ,,zarabiaja na naszej tresci''. Odpalają sobie do obiadu jakiś filmik i zadowoleni bo kasa leci, gdzie ucinają przy tym zasiegi oryginalnym twórcom, co zreszta Carrioner zauwazyl.
#kanalsportowy #famemma #twitch #youtube #nitrozyniak
  • 20
@d3cybelek: No ale zobacz, Kanał Sportowy też komentuje konferencje z obrazem. A po Co obraz w hejt parku? Przecież tam nic ciekawego nie ma do ogladania, tam chodzi o sam glos.

Stano po prostu jest stary, i nie ogarnia internetu dobrze. Chyba ze chodzi im o wysokie liczby na ich kanale, i nie obchodzi ich rzeczywiste wieksze dotarcie.
PAGO spokojnie mógł po prostu dać kamerę na siebie i licznik minuty w której ma live KS dzięki czemu widzowie oglądaliby live na oficjalnym kanale wraz z jego komentarzem ale nie zrobił tego, dlaczego? Nie miałby 3500 widzów tylko może 200.


@d3cybelek: Widownia u PAGO by się w żaden sposób nie zmieniła, a zwiększoną widownie miał dopiero w momencie, jak powiedzieli o tym na kanale sportowym i dopiero wtedy jakaś większa
@RafDan: to zupełnie inna sprawa. Z tego co słyszałem (tylko na tym opieram swoją wypowiedź) podczas oglądania tego zarabia poprzez donety na czyimś "contencie", na czyims pomyśle, programie. Tak, Kanał sportowy też zarabia poprzez wyświetlenia (ale to nie to samo co donety) relacjonujac konferencje PZPN itp. Tvp, tvn też relacjonuje konferencje, wystąpienia rządu, prezydenta itp. Dziennikarze tych stacji, Kanału Sportowego biorą udział osobiście na tych wydarzeniach. Ale to nie to samo.
@d3cybelek: Spoko. Tylko, że widzisz w przypadku twórców internetowych to absolutnie tak nie działa ponieważ to, że wrzucisz jakiś film i ktoś go później obejrzy u siebie na streamie czy nawet wrzuci do siebie na kanał jak ogląda to nic innego jak darmowa forma promocji zwłaszcza jeśli robi to ktoś większy. W ten sposób chociażby wiele osób stało się popularnymi. A co do Carrionera to zwykły hipokryty który robił lub robi
darmowa forma promocji


@Cztero0404: a czy twórca ma prawo sobie nie życzyć takiej formy "promocji" czy trzeba obligatoryjnie bić pokłony strimerom, że tak wspaniałomyślnie promują innych?

ogólnie trochę beka, bo to trochę case jak z Jasiem Kapelą, z którym Stano stoczył dyskusję pod hasłem, że przecież dla poetów to tylko reklama, że ich twórczość jest rozpowszechniana dalej na nośnikach cyfrowych i jak oni mogą mieć z tego tytułu jakieś roszczenia, a
@d3cybelek: Kto jest dogadany z PZPN? Każda redakcja która chce transmitować ich konferencje lub ich urywki musi się z PZPN dogadać? Wątpię.

No ale niech Ci będzie. A co z urywkami rozmów lub wypowiedzi zawodników które w KS się pojawiają? Też myślisz że je biorą np. od zagranicznych redakcji które je publikowali?

@KubaSh: Którzy dziennikarze KS byli na ostatniej konfie PZPN z lewym?

Twoje podejście jest takie, że X streamer
Kto jest dogadany z PZPN? Każda redakcja która chce transmitować ich konferencje lub ich urywki musi się z PZPN dogadać? Wątpię.


@RafDan: to jest naprawdę absurdalne porównanie, konferencje prasowe organizuje się po to, żeby media je transmitowały, organizatorzy konferencji prasowych sami udostępniają sygnał mediom, albo zezwalają na transmisje we własnym zakresie, inaczej nie miałoby to żadnego sensu

No ale niech Ci będzie. A co z urywkami rozmów lub wypowiedzi zawodników które
@marek-kurek: dlaczego "niby-commentary"? Watch Party? Problem polega na tym, że to świat KS ma o to problem, bo kompletnie nie rozumie tego zjawiska i o co w nim chodzi. Skoro borek skasowal wpis o zlodzieju, i przeprosil, to chyba zrozumieli, co i Wy musicie zrobic.

Jezeli KS prowadzi program, i opiera swoj kontent o wypowiedzi innych lub udzielonym innym to oczywiscie "prawo cytatu" i zarabianie i "kradziez" jest okej xD

Jestem
@RafDan: no ale wyobrażasz sobie, że TVN robi "watch party" programów Polsatu z takim argumentem, że my im przecież tylko robimy dodatkową reklamę i zasięgi, powinni nam dziękować? ja ci tylko piszę jak to wygląda od strony przepisów dotyczących praw autorskich, okej - może one nie nadążają za tym co się dzieje w internecie, ale określają co można uznać za cytat, a co za plagiat. I nie wydaje mi się, żeby
@marek-kurek: Nie można porównywać telewizji do YouTube i do twórców. To są odmienne światy i rządzą się innymi prawami.

Ja Ci dostarczyłem kilka argumentów, między innymi taki, że na KS często w trakcie trwania programu są wykorzystywane wypowiedzi, cytaty, urywki video z innych źródeł które potem są obgadywane i na tym opiera się kontent na którym zarabiają - więc patrząc w świetle zarzucania tego samego np PAGO jest to po prostu
@Derasot: kojarzę, nie mam tego jak teraz sprawdzić, ale wydaje mi się, że ogląda się tam głównie ludzi komentujących to co widzą w telewizji, a nie obraz z innej telewizji, a i tak jestem niemal pewny, że na wykorzystywane fragmenty innych programów są umowy licencyjne i nikt tam nie leci na bezczela w taki sposób jak w internecie
@RafDan: nie, PZPN wcale nie udostepnial sygnalow Kanalowi Sportowemu, wcale nie dzialaja w porozumieniu z nimi. Jak juz probujesz szczekac w ktores redakcje, to akurat zle trafiles. Nie wiem kto byl na tej konferencji z ramienia Kanalu i czy wgl ktos byl, ale na wiekszej czesci konfrencji z pewnoscia uczestnicza, czy to biorac pod swoje ramie kogos z kanalu Weszlo, bo nie raz juz slyszalem pytania na roznych konferencjach z dodaniem
@KubaSh: Szczekać to możesz do swojej rodziny i ona do Ciebie jak tak się komunikujecie. Nerwy puszczają bo argumenty się kończą? Spinasz się jak dziecko.

Dziennikarze tych stacji, Kanału Sportowego biorą udział osobiście na tych wydarzeniach.

Nie wiem kto byl na tej konferencji z ramienia Kanalu i czy wgl ktos byl


Fajne te Twoje wypowiedzi. W sumie to masz racje, szczekaj dalej, ja już zamykam okno :)
@d3cybelek: Ludzie spinają się, że darmowa promocja dla twórców, ale prawda jest taka, że w przypadku kanału sportowego gimby ich obejrzą tylko dla nitro czy innego twórcy yt, a potem i tak ich oleją, a to co zrobił Pago i Takefun to nic innego jak #!$%@?*nie im 13500 ludzi z live’a