Wpis z mikrobloga

Szukam smartwatcha, który dogadywałby się z iOS. Macie jakieś doświadczenia? Podoba mi się Samsung Active, ale słyszałam, że niezbyt dobrze działa przy połączeniu z iOS (nie wiem czy to prawda). Rozważałam też Garmina ze względu na żywotność baterii, no ale w necie nie ma info o kompatybilności.

Inb4 nie chcę iWatcha.

#iphone #apple #smartwatch #garmin #samsung #ios #telefony #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
@Silly_Alpaca: Może jednak Apple Watch?;) DC Rainmaker napisal, ze Apple w następnej wersji watchOS ma dodać fajne opcje dla biegania. Mam Garmina Fenix i dogaduje sie z iOS. Powiadomienia przychodzą, nie ma problemów z synchronizacja itp. Żona ma Venu SQ i tutaj jest tak sobie. Potrafił sie sam z siebie zerwać połączanie z tel.
@Silly_Alpaca: Mam iOS i garmin instinct solar od prawie dwóch lat, przy 4 treningach w tygodniu (bez gps) i jednym spacerze (z gps) bateria trzyma ponad tydzień ( bez pomiaru snu). Zegarek wytrzymały, podstawowe funkcje smart ma - powiadomienia tel/SMS/komunikatory/sterowanie muzyka - w zależności od modelu tych funkcji jest więcej.
Z minusów to brak większej komunikacji z iOS i widzetami - przynajmniej jak nie wiem, żeby była, chyba, ze masz Apple
@echelon_: Powiem ci szczerze, że na ten moment najbardziej istotne jest odbieranie połączeń i odpowiadanie na wiadomości (chociażby krótkie) bezpośrednio z urządzenia. Przyznaję, że nie mam wygórowanych oczekiwań, bo obecnie mam mibanda i nie mam co na niego narzekać. Jedyne co mi w nim przeszkadza, to podgląd powiadomienia, przy którym i tak muszę sięgnąć po telefon, aby odpowiedzieć. Może głupie, może nie, ale czasami mi to uprzykrza porządek dnia, bo telefon
@Silly_Alpaca: Ze Stravą połączy Ci się każdy Garmin.
Większość Garminów odpowie na wiadomość chyba predefiniowanymi wiadomościami.
Odbieranie połączeń to tylko Venu 2 plus ale i tak z telefonem blisko bo zegarek nie posiada e-sim. Nie wiem jak ten zegarek daje radę z odpisywaniem na wiadomości i czy wyświetla jakąś klawiaturę.

Tu masz recenzję. Czytaj oglądaj: https://www.dcrainmaker.com/2022/01/garmin-venu-2-plus-in-depth-review.html
@Silly_Alpaca: Ok, to jest argument nie do przeskoczenia. Jedyne, na co mogę zwrócić uwagę to na fakt, że na "prostokątnych" mieści się więcej tekstu, interfejsu, informacji - dzięki temu lepiej pełni rolę stricte smartwatcha. Gdyby tak nie było to już kilka generacji wstecz apple wprowadziłoby wersję z tarczami o innym kształcie.
Jedyne, na co mogę zwrócić uwagę to na fakt, że na "prostokątnych" mieści się więcej tekstu, interfejsu, informacji - dzięki temu lepiej pełni rolę stricte smartwatcha


@Smartek: Nie pomyślałam o tym w ten sposób. Dzięki, że o tym wspomniałeś.