Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, przestrzegam Was przed nowym wałkiem, metodą na BIK.

Zadzwonił dzisiaj telefon, przedstawił się konsultant, wymienił mnie z danych osobowych i mówi, że jest z BIK i dostali zapytanie o mój status, ale brakuje im informacji o umowie o pracę (?!).

Zapaliła mi się lampka ostrzegawcza.

Mówię, że to raczej pomyłka, że jaka instytucja odpytuje, a scammer, że to PKO (akurat mam tu konto)

Mówię, że 100% pomyłka, bo mój opiekun by czegoś takiego nie zrobił.

Pytam skąd ma mój numer? "aaa mam tu takie dwa i jeden był niedostępny to zadzwoniłem na ten"

Mówię, że nigdy nie sprawdzałem się w BIK więc skąd miałby mieć mój numer. Rozłączył się, oddzwoniłem, odzywa się poczta, głos inny (dzwonił łebek ok 20 lat, głos na skrzynce spokojnie 50-60+), nazwisko i imię inne.

Zadzwoniłem do Banku, mój dedykowany konsultant na urlopie, więc nic nie mógł zgłosić.
Dzwonię do BIK, mówią, że ostatnio dostają info od ludzi, o takim wałku, zadali kilka pytań i powiedzieli, że zgłoszą to w moim imieniu bo mają dedykowaną komórkę i żeby broń boże nie podawać żadnych danych i weryfikować takie telefony.

Jak nie lubię żebroplusów, to prośba o wyplusowanie, niech ludzie się dowiedzą o nowym sposobie wyłudzania danych/pieniędzy.

#uwaga #ostrzezenie #wyludzenia #ostroznie #scam #naciagacze #zlodzieje
slynnyzbrodniarzwojenny - Mirki i Mirabelki, przestrzegam Was przed nowym wałkiem, me...

źródło: comment_1654506542Y78VD43jKMX6JciUFwqoIW.jpg

Pobierz