Wpis z mikrobloga

@mateusz-zahorski: ok, no to musisz mieć dwa miejsca, w których będziesz trzymał wyniki. Np. dwa rejestry, albo dwa miejsca w pamięci. Nadal nie napisałeś, co to za asembler, wygląda jak 16-bitowy jakiś, jak ty to asemblujesz? W sensie jaką komendą sprawiasz, że masz exe?
@zwei: tak, 16-bitowy. Poziom studiów, mamy tylko takie podstawy asemblera i koniec, w dzisiejszych czasach nauka tego języka to według mnie pomyłka no chyba, że ktoś naprawdę to lubi i chcę wiązać z tym przyszłość, ja mam ważniejsze przedmioty, więc chcę to zaliczyć i iść dalej.
W CMD: ml nazwapliku.asm później link16 nazwapliku i następnie nazwapliku.exe
dzisiejszych czasach nauka tego języka to według mnie pomyłka


@mateusz-zahorski: nie chcę się wdawać w burzliwą dyskusję, ale nie zgadzam się i myślę, że dla informatyka to troszkę wstyd, żeby nie liznął podstaw asm chociaż xd

W CMD: ml nazwapliku.asm później link16 nazwapliku i następnie nazwapliku.exe


ok, czyli to najprawdopodobniej MASM, nareszcie coś wiadomo. No to czekaj pan, spróbuję to uruchomić u siebie
@mateusz-zahorski: nas też uczyli 16-bit asm, tylko że na dosbox xD

No dobra, udało mi się odpalić ten twój programik i go zmodyfikować tak, żeby wypisywał liczbę małych i dużych A. Teraz mi powiedz, jaki masz problem konkretnie?

Podpowiedź już dałem w jednym z wcześniejszych postów.
nie wiem które rejestry są wolne


@mateusz-zahorski: to możesz sobie sprawdzić śledząc działanie programu krok po kroku. No i pamiętaj, że rejestry można sobie zapisywać (wrzuać na stos pushem i zdejmować popem)

bo nie wystarczy chyba tylko mieć gdzie wstawiać te litery duże dodatkowo


Nie wystarczy, ale nie ma tego aż tak dużo. Tak jak wspomniałem, cała magia to wrzucić sobie liczbę dużych A do jakiegoś rejestru (podobnie jak
@zwei: próbowałem i nie wychodzi mi, zrobiłem kilka innych wersji z zamianą np samogłosek na gwiazdki ale też nie mogę ogarnąć żeby zrobić np co drugi wyraz albo co drugą literę na gwiazdki, pewnie wystarczy kilka linijek zmienić ale no tego już nie mogę zrobić. Jeszcze wieczorem będę się z tym bawił... ( ͡° ʖ̯ ͡°)