Wpis z mikrobloga

@Jarek_P: pomieszało mi się xD pisząc o "klejonych" miałem na myśli właśnie zgrzewane.
Tak jak pisałem to domek letniskowy gdzie woda jest odkręcana jedynie jak ktoś jest, ciśnienie jest nie za wysokie a między listopadem a marce wody w ogóle brak
@mentari: tak. Z tym, że pex na obrazku masz do zaciskania - lepszy od skręcanego, ale do tego potrzebna zaciskarka. Też można wypożyczyć (albo kupić na olx używaną, a potem sprzedać), ale jeśli chcesz totalnie bez inwestcji w specjalistyczne narzędzia, to szukaj skręcanych.
A i pexa najlepiej kupuj w jednym sklepie i rurę i kształtki, żeby były tego samego producenta, w przypadku pexa niezdrowo jest mieszać.
@wypokowy_expert: ja jestem fanem PP, ale zawsze słyszałem, że jeśli trójnik w wylewkę, to tylko zaciskany, broń boże skręcany, stąd wniosek, że te zaciskane pewniejsze. Ale masz rację, szczelność dają tak czy tak oringi, skręcony zacisk trzyma w sumie tak samo, jak ten zaciskany...
ja jestem fanem PP


@Jarek_P: mnie to odrzuca, szczególnie jak widzę jak to po paru latach wygląda, wszystko wpisdu powyginane.

ale zawsze słyszałem, że jeśli trójnik w wylewkę, to tylko zaciskany


@Jarek_P: złączki pex w wylewce to raczej bardzo niemądry pomysł, nieważne jakie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)