Wpis z mikrobloga

@creative1222: Wyrzucenie auto to jedno, ale trzeba zrobić "samochodziarzom" miejsce do parkowania, a nie wyrzucić i zostawić problem parkowania samemu sobie. W takim wypadku zaraz wrócą i nawet przy "zakazie" powstanie przyzwolenie społeczne na złe parkowanie. IMO jak dla mnie rozwiązaniem powinny być miejskie parkingi naziemne, albo podziemne - za symboliczną opłatą (dla mieszkańców danej dzielnicy za darmo?).
Nie wiem czemu u nas tego się nie robi, zrobiłoby by się parking
@haosek: To oczywista sprawa. Z drugiej strony wokół starówki jest całkiem sporo parkingów podziemnych (plac św. Katarzyny, Jordanki, CSW), na których jest pełno wolnych miejsc. Trzeba się zastanowić dlaczego kierowcy wolą krążyć w poszukiwaniu miejsca przez dłuższy czas na starówce i ewentualnie zaparkować na zakazie. Ciekawi mnie ile samochodów na tym zdjęciu to samochody mieszkańców. Wtedy faktycznie przyczyna jest oczywista, bo abonament miesięczny MZD kosztuje 30 zł w porównaniu do 80
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
Nie wiem czemu u nas tego się nie robi, zrobiłoby by się parking 3-4 poziomy w dół,
@haosek: nie robi się tego, bo gdy robią, to stoją w połowie puste. Wszak po co kupić miejsce parkingowe dla swojego gruza, jak można za darmo na chodniku? Właśnie ty robisz to społeczne przyzwolenie, że jak ktoś nie załatwił sobie miejsca parkingowego, to może gdziekolwiek i to jest zrozumiałe.
@haosek Pomyślmy, grunty w centrum miasta zamiast sprzedać pod bloki czy biurowce, przeznaczyć na parkingi, które miasto jeszcze musi wybudować i utrzymywać bo kierowcy chcą parkować za symboliczną opłatą. W pierwszym przypadku miasto dostaje sporo kasy za sprzedaż, następnie będzie dostawać podatki od firm czy mieszkańców. W drugim przypadku miasto musi wyłożyć ogromne pieniądze na budowę, żeby później co roku dokładać do utrzymania tego miejsca. No i infrastruktura. Jak wybudują taki parking,
@haosek: też nie wiem dlaczego, w 2019 były takie opinie, ciekawe jak dziś to wygląda

"Średni koszt budowy miejsca postojowego pod ziemią to 80 tys. zł - szacują deweloperzy."
@creative1222: @aegispolis: @ReeceWithouterpoon: @Marek_Licyniusz_Krassus: Nie wiem, może mam odmienne zdanie od was, ale uważam, że żyjemy w społeczeństwie i musimy się dogadywać, a władza (teoretycznie nasi przedstawiciele) powinni dbać o dobro i potrzeby całego społeczeństwa.

Skoro jest zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, dodatkowo jest zapotrzebowanie na to, aby starówki były "wolne od samochodów", a dodatkowo w interesie naszym leży dbanie o np. miejsca historyczne - to władze powinny dostosowywać
Nie wiem, może mam odmienne zdanie od was, ale uważam, że żyjemy w społeczeństwie i musimy się dogadywać, a władza (teoretycznie nasi przedstawiciele) powinni dbać o dobro i potrzeby całego społeczeństwa.


@haosek: I przy okazji musiałeś zasugerować, że mi to nie o to chodzi?

Skoro jest zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, dodatkowo jest zapotrzebowanie na to, aby starówki były "wolne od samochodów", a dodatkowo w interesie naszym leży dbanie o np. miejsca
@haosek: Oczywiście masz rację, jednak tak jak pisałem, parkingi podziemne i większe naziemne, gdzie można spokojnie zostawić samochód na dłuższy okres, są dostępne (zaznaczyłem je na czerwono, a miejsce ze zdjęcia na niebiesko). Z mojej obserwacji niestety panuje przeświadczenie, że skoro mam samochód, to przecież nie będę jeszcze dodatkowo chodził 500-600 metrów i należy mi się miejsce pod samym miejscem zamieszkania/lokalem.
Miasto aktualnie buduje kilka park&ride (w dalszej odległości, bardziej dla
@haosek Takie parkingi zabierają sporo miejsca bo trzeba je budować w miarę gęsto. Jak pobudujesz giga parking, będziesz miał zakorkowana ulice i ludzie zaczną parkować dalej przy chodnikach szybciej i nie będą tak daleko szli do pracy. Do tego w dużych miastach jest coraz więcej ludności, takie parkingi zabierają miejsca na budowę osiedli mieszkaniowych czyli zmniejszasz podaż mieszkań. Twój pomysł ma sens, ale na obrzeżach miast gdzie jest sporo wolnej przestrzeni i
przecież grunty w centrum miasta i budowanie kilku kondygnacji to kosztuje jakieś grosze.


@Roburgbur: no tak, lepiej zainwestować w podgrzewane przystanki, które w zimie zamieniają się w apartamenty dla meneli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Nie wiem czemu u nas tego się nie robi, zrobiłoby by się parking 3-4 poziomy w dół,

@haosek: nie robi się tego, bo gdy robią, to stoją w połowie puste. Wszak po co kupić miejsce parkingowe dla swojego gruza, jak można za darmo na chodniku? Właśnie ty robisz to społeczne przyzwolenie, że jak ktoś nie załatwił sobie miejsca parkingowego, to może gdziekolwiek i to jest zrozumiałe.

@aegispolis: w Łodzi pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@haosek: Problemem są samochody same w sobie a nie tylko miejsca parkingowe, które sugerujesz przenieść pod ziemię. W centrum miasta powinien być zakaz wjazdu samochodem prywatnym, poruszania sie tylko pieszo, rowerem komunikacją miejską albo taksówką. Jak ktoś mieszka w centrum i chce mieć samochód to powinien go zostawić na jakimś parkingu P+R przy którymś z centrow przesiadkowych, do których by dojeżdżał komunikacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)