Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i rozbijanie rodzin

Przypominam, że ŚJ to religia, która rozbija rodziny. Niezależnie od tego, co sami o sobie mówią, bo zdaje się, że zapytani o to, nagle zupełnym przypadkiem zapominają o swojej zasadzie zrywania kontaktu z byłymi członkami zboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ciekawostek, w tamtym roku organizacja ŚJ w Belgii musiała zapłacić €12,000 grzywny za nienawiść wobec byłych członków zboru: link

A jeśli jesteście ciekawi "argumentacji" za tym, dlaczego stosują ostracyzm nawet wobec swoich własnych dzieci, polecam swój wpis o tym: link. Tam też linkuję do propagandowych treści, jakimi karmią swoich członków w tym temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------

źródło do mema

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy i inne teksty w temacie. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.
#swiadkowiejehowy #sekta #religia
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i rozbijanie rodzin

Przyp...

źródło: comment_1654072599HcP2ken3KEfzEYps3NhRM6.jpg

Pobierz
  • 83
@13czarnychkotow:

Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.

Mt 10, 34-37
@13czarnychkotow: czytałem kiedyś taki fajny wpis ze 2 lata temu, były tam nawet screeny z książki, nie zdziwiłbym się nawet jakby był Twój bo widzę że się dużo w tym temacie udzielasz- nóż się w kieszeni otwiera. Takiej potężnej dawki manipulacji, odwracania kota ogonem i racjonalizacji patologii nie czytałem. Szok podobny do tego co dzieje się w reżimowej telewizji, tylko w zamiast opozycji są własne dzieci
A jeśli dziecko "nie chce brać w tym udziału" w wieku <18 lat, to co wtedy?


@Damasweger: Najciekawiej wygląda to, gdy dzieciak zbliża sie do progu 18 lat i wtedy zostajesz wykluczony- jeszcze tydzień temu było wszystko fajnie, razem z kolegami planowałeś studia, ale jako że nie przestrzegasz zasad bożych możesz dostać info, że z domu wylatujesz zaraz po pełnoletności i teraz musisz skupiać się na przeżyciu, albo ewentualnym szarpaniu się
znalazłem wczoraj 50CHF, nie może być głodu na świecie, przecież 50CHF wystarczy żeby się najeść


@Deska_o0: No to teraz udowodnij, że odchodzenie od religii tworzy w Polsce jakieś konflikty w rodzinach. I nie chodzi mi o jednostkowe przypadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba, że używałeś "chłopskiego rozumu" i "bo mi się wydaje".
No to teraz udowodnij, że odchodzenie od religii tworzy w Polsce jakieś konflikty w rodzinach.


@inozytol: już pędzę z udowadnianiem czegoś czego nigdzie nie napisałem, średnio interesuje mnie polska
jesteś ociężały umysłowo?


@Deska_o0: A chciałbyś założyć wspólną grupę na fejsie? Szukaj dalej.

poproszę mój cytat w którym piszę o:


już pędzę, średnio interesuje mnie co się dzieje w tej kwestii poza Polską ( ͡° ͜ʖ ͡°)