Wpis z mikrobloga

Ostatnio byłem zmuszony iść jeden dzień do biura żeby podpisać aneks do umowy. Moja praca często wymaga logicznego myślenia i skupienia (tworzenie diagramów, dokumentacji technicznej czy nawigowanie po bazach danych). I na open space się zaczęło, towarzystwo wzajemnej adoracji i pier%$&nie o bombelkach, kredytach, głośnie podś#!$%@? i inne tego podobne zachowania i tematy. Przecież jak ja bym miał wrócić do biura to bym ich wszystkich pozabijał. Co ciekawe z rozmów wywnioskowałem, że ich praca to głównie wysyłanie maili, więc zobaczymy jak ich dział wyj$%ą do Indii i się skończą przerwy 2 godzinne między mailami. #pracbaza #korposwiat #programowanie #praca
  • 24
@dexterpol
@PodniebnyMurzyn jak masz małe dzieci to biuro bywa zbawieniem. Ja mam ten komfort, że mam swój osobisty pokój, nie mniej ściany są z g-k a po mojej prawej stronie jest kołchoz i kilku pracowników w jednym pomieszczeniu. Jak się rozsierdzą to śmiechy, żenujące dowcipy, przemądrzanie się i darcie mordy słychać jakby siedzieli u mnie.
@dexterpol: @PodniebnyMurzyn: u nas się zrobiło to samo w momencie jak poszliśmy na Home office w 2019 i raz na dwa tygodnie widzieliśmy się w biurze. Nikt nie pracował tylko 8 godzin pogaduchy i strojenie głupich min
Z drugiej strony No ja już ponad dwa lata neo pracowałem z biura wiec trochę zdziczałem XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PodniebnyMurzyn:

home office to jedyna dobra rzecz, którą dał nam Kowid


Home Office po angielsku może oznaczać:
- urząd imigracyjny w UK
- lokalizację małej firmy w nieruchomości mieszkalnej
- pokój w domu albo mieszkaniu przeznaczony do pracy biurowej

To nie ma nic wspólnego z pracą zdalną. Po polsku przecież też się mówi "biuro domowe" tylko praca zdalna albo praca z domu i tak samo jest po angielsku: remote work albo
@dexterpol: zależy, ja tam lubiłem pracę w biurze pomiędzy innymi devami. Zawsze można było się coś spytać, czasami pośmieszkować. Raczej nikt o dzieciach nie trajdolił cały czas. A i każdy z nas też musiał się skupić na robocie, więc to nie było tak, że ploteczki nonstop. Brakuje mi biura tak w sumie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PodniebnyMurzyn: to bardzo powszechny błąd poród Polaków ostatnimi czasy, więc udzielam informacji niepytany.
Może uda się uratować trochę rodaków przed kompromitacją w międzynarodowym środowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dexterpol: to mnie zaskoczyłeś.
Sam pracuję w Londynie i się z takim określeniem tu nie spotkałem. W słowniku też takiego znaczenia pod hasłem "home office" nie widzę.

Zapytam jeszcze ziomka co w Zurychu tam na miejscu pracuje.
Może to nieanglojęzyczne nacje postanowiły sobie angielski na nowo wymyśleć ¯\_(ツ)_/¯