Wpis z mikrobloga

Mireczki jakie słabsze piwo polecicie ale takie ogólnodostępne
a nie do kupienia tylko "specjalistycznych" sklepach.
Piję obecnie Zateckiego czarnego i Kozela czarnego,
one sa po 3,8%.
Ale trochę się mi już przejadły.
Nie ma nic innego?

#piwo #piwowarstwo #kopyra
  • 23
@jedzczarnekoty: @hpiotrekh: @Hatespinner: @Torgerd: @tonawegla: @claude_speed:

Dzięki, ale chodzi o to, żeby miało jednak alkohol ;) czyli bezalkoholowe odpadają
Żywiec lekki odpada bo ma 4,5 % to bliżej do normalnego niż poniżej 4%
Czasami spotykam czeskie desitki (10% procent ekstraktu) i one maja nawet fajne 3,2%
ale trudno je kupić w najpopularniejszych sklepach
I wolałbym jasne niż ciemne ale te cerne (kozel i zatecki) są w
@wykops2: Sprawdż auchan: zależy co zalega u Ciebie ale u mnie sporo jest jakiś piwek z Moczybrody, seria sourtime z Maryensztadt, tabel beer, smoothie oraz jakieś kwasy z Funky Fluid. Berlinery z serii Herr Axolotl. Znajdziesz też grodziskie ale to specyficzne piwo. A z nowych rzutów to są różne gose z serii Splach od Funky Fluid, Tengu Time z Alebrowaru. Z Pinty Król Lata i Pierwsza Pomoc.

Z gówno piw masz
@wykops2: 1 na 100, czasami jest w żabce. Ma 1% alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo fajne w smaku. Z ostatnich nowości to Heineken Silver wyszedł, ale to jest tak wodniste... No i nowy Zatecky Lekki Pils 3,8 % alkoholu, dziś kopyr wrzucił recenzje.
@Vadzior: @1erick: @gtk90: dziękuję popatrzę,
radlery to już dla mnie za słodkie no i inne smakowe
jakby coś jeszcze Wam wpadło do głowy to piszcie

bo w ogóle te słabsze piwka to fajnie wchodzą,
można wypić więcej bez nawalenia się,
mniejszy kac, a jak napijesz się po takim takiego z 5% alko
to aż czuć ten alkohol jak piecze,
@wykops2: Znam piwa po 10% i żadnego alko w nich nie czuje. Wchodzą jak soczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukaj w Auchan, jest sporo tego, tylko pisać konkretne piwa bez sensu bo może akurat już u Ciebie nie zalegają.
@wykops2: zapomniałem o 1na100 czy Książęcym Ciemnym Łagodnym, bo ostatnio rzadziej je piję.
Co do piw mocniejszych w okolicach 5% to wszystko zależy od tego jakie to piwo, czasem alkohol jest dobrze "ukryty" czasem właśnie taki wyraźny.