Wpis z mikrobloga

  • 0
@variss: Tylko czy to nadal obowiązuje bo jeśli tak to bez sensu jest kupować dobre, drogie słuchawki na bluetooth bo nie da się z nich korzystać podczas wideo rozmów bo odsłuch spada do nieakceptowanlego poziomu gdy używasz mikrofonu.
@iksem: Myślę że tak. Ktoś napisał, że ten kodek się przełącza jak wykrywa mikrofon. Może na MacOS jest to zrobione systemowo, a na Windows Discord mi to robi. Objaw jest identyczny. Na wbudowanym w Maca mikrofonie dźwięk mam normalny.
  • 0
@variss: Jeśli jest jak mówisz to bez sensu patrzeć na mikrofon przy wyborze słuchawek bezprzewodowych bo i tak nie da się normalnie używać
@iksem: Ja używam jabry evolve z ich donglem i spadek jakości nie jest taki drastyczny tj. w grach jest zauważalny ale na spotkaniach jest git :P Możesz jeszcze szukać "gamingowych" słuchawek które nie uzywaja bt tylko wlasnego dongla np. Logitech G PRO gdzie mikrofon nie ma wpływu na jakość dźwięku
@iksem: w rzeczy samej. O ile na Windows problem dotyczy (przynajmniej u mnie) wyłącznie Discorda, tak na Macu jak widać jest gorzej. Musiałbyś sprawdzić jeszcze jakieś wątki w necie, bo może jakiś model działa noralnie. Ciekawe czy AIrPodsy też tak się zachowują.