Wpis z mikrobloga

Jak skutecznie wyłączyć Defendera? Nie chce nic takiego. Obiciąża mi procesor i zżera ram a co za tym idzie wpierdziela baterie jak szalony.
Klucze rejestru, gpedit nie działają. W ustawieniach niby się pokazuje że jest off i zarządzane przez administratora, ale w menedżerze zadań dalej to gówno działa i coś robi w tle ciągle - antimalware service executable i usługa Microsoft Defender Antivirus Service.

#windows #windows11 #microsoft #komputery #antywirus #pytanie
  • 17
@kuba130000: Ty dobry jesteś, ja dzisiaj po updajcie z 10 nie miałem defendera i musiałem fikołki w powershellu robić by zaczął działać. Na 10 miałem go i tu powinien też działać, co z tego, że apka się zmieniła.
@kuba130000: Defender obciąża system? Sprawdziłem, szura po dnie. Jeśli jest tak aktywny, to przegląda dysk i obstawiam, że to on jest problemem - stary wolny z błędami. Na współczesnej maszynie nawet go nie zauważam.
@kuba130000: super, zatem przyczyna leży gdzieś indziej, nie w samy Defenderze. Ja przeszedłem przez masę antywirusów, tygodniami tworzyłem zasady dal firewalli i odetchnąłem, gdy wreszcie MS ogarnął temat. Jasne to nie jest ideał, bo aktualnie zupełnie nie mam w czym podłubać! Zostało jedynie zanegować wysyłkę na kwarantannę.

Do rzeczy, to nie defender stanowi problem.