Wpis z mikrobloga

Pacjent Cannondale CAAD 13, próba zamontowania sterów. Kupiłem stery zintegrowane Tokena Omega-A7 1 1/8 to 1 1/4, które teoretycznie powinny pasować. O ile górna część sterów pasuje elegancko, tak dolna część nie bardzo. W zestawie sterów były dwa elementy na dolną część, ale tylko jedna w sumie jako tako pasuje, ale nie siedzi od samego dołu (jak na zdjęciu). Zmontowałem tak prowizorycznie bez smaru i niby wszystko razem jakoś siedzi, nie ma dużego prześwitu między ramą a widelcem, ale czy to tak może być?

Pozwolę sobie też zawołać osoby, które mi doradzały @Aczo @krabozwierz
#rower #rowery #szosa #cannondale #serwisrowerowy
Pobierz guru8 - Pacjent Cannondale CAAD 13, próba zamontowania sterów. Kupiłem stery zintegro...
źródło: comment_1653594595tiFMXybz1VC7y31ijL3xQK.jpg
  • 29
@guru8: trochę zdjęcia ci się porozjeżdzały. Czy z rury sterowej ściągałeś dolną bieżnie? Z tego zestaw Tokena to jest ten element z rozcięciem i żeby go poprawnie zainstalować to trzeba zdjąć starą. Sprawdź dokładnie czy nie ma założonej starej jeszcze.
@guru8: a te dolne łożysko to Ci wchodzi w ramę normalnie? bo tak patrzę w specyfikacji caad13 ma dolne łożysko 1 3/8 i powinno być bez tej metalowej podkładki bo jest już w widelcu. więc masz złe stery ¯\_(ツ)_/¯ Witamy w serwisie rowerowym i rowerowych "standardach", gdzie nic nie jest nigdy standardowe xD
@Akrat92: Na rurze sterowej nie było dolnej bieżni, ta dolna bieżnia z Tokena też dalej nie wejdzie, a nie rozszerzę jej na tyle, żeby mi całą rurę objęło, poza tym wtedy nie weszłoby na łożysko.

i nie dawaj żadnego łożyska prosto na rurę sterową, szczególnie jak to jest full carbon


@Akrat92: Ale popatrz na wrzucony filmik, tam dokładnie to robi i nie jest to jedyny filmik na którym to widziałem,
@guru8: > Ale popatrz na wrzucony filmik, tam dokładnie to robi i nie jest to jedyny filmik na którym to widziałem, tam chyba jest zintegrowana bieżnia

Miałem na myśli, że jak nie jesteś pewny to żebyś nie zakładał tego łożyska prosto na widelec. Zjadłem pierwszą część.

https://www.cannondale-parts.de/epages/61764971.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/61764971/Products/K35068
To chyba ten widelec i faktycznie bieżnia jest zintegrowana. W takim razie zadzwoń do Tokena, może ten model nie jest kompatybilny. @Piotr--K wrzucił dobry
@guru8 w komplecie z framesetem dostałem stery bez dolnej bieżni. Przed dwa dni męczyło mnie to aż w zaprzyjaźnionym sklepie rozebrali mi taki sam rower i też jej nie było. Wszystkie znaki wskazują na zintegrowana bieżnie.
@guru8 miałem podobna ilość miejsca ale po montażu widelca wszystko ładnie chowa się w ramię. Dodatkowo łożysko dolne ładnie się obraca opierając na rurze sterowej.