Wpis z mikrobloga

Jestem zielony we Vue, ale czy da się wywołać jakoś mounted() componentu w jakimś innym componencie albo w zwykłym pliku js? Chciałbym żeby to wszystko co jest w mounted w danym componencie załadowało się na samym początku uruchomienia aplikacji, a nie wtedy jak wejdę na endpoint w którym jest ten component. #programowanie #vue #vuejs
  • 10
@LaylaTichy potrzebne mi to jest do walidacji. Mam dane w komponencie, które muszą się walidowac i to się odbywa w mounted komponentu i chce też żeby walidacja była od razu po uruchomieniu aplikacji, czyli żeby się wykonało to wszystko co jest w komponencie ale nie przechodząc na niego. Taki stan aplikacji niestety zastałem i próbuje coś w niej usprawnić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diofantos: no to wyciągasz to co chcesz wyciągnąć z tego componentu/ów i wrzucasz do app.vue/jakiegoś js pliku/pinii jak wspomnieli

Dalej w sumie nie rozumiem po co miałaby być walidacja czegokolwiek w mounted? W sumie czego skoro jeszcze nic w tym komponencie nie ma, a tym bardziej na inicie apki kiedy cały stan jest pusty
@LaylaTichy apka działa tak że wczytuje plik csv. Jeśli wejdę na komponent to w nim waliduja się rzeczy i wyskakują błędy. Chciałbym żeby błędy były pokazane od razu po wczytaniu pliku. Wiem że najlepiej jakby walidacja bazowała na wczytanym pliku ale w tym komponencie jest tyle naklepane kodu, że ciężko mi się połapać jaka jest logika żeby to wyodrębnić jakoś. Więc pomyślałem że może dałoby rade jakoś uruchomić mounted bez wchodzenia w
@terror_blade dzięki za podpowiedz. Wymyśliłem jeszcze coś takiego czy dałoby radę w inicjalizacji Vue, czyli new Vue podać mój komponent a tam w mounted wepchnąć do stora to co chce mieć, wtedy przy wczytaniu miałbym te dane?