Wpis z mikrobloga

@krwawy_zbik: Tak, jak pokazuje zarobki na poziomie "Staff Software Enginner" z 13 letnim doświadczeniem to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać... Senior to L5 i osoby z 11 letnim doświadczeniem zarabiają wedlug tej strony 105k USD rocznie, z 12 letnim doświadczeniem i przy tym bazowa pensja to koło 26k PLN brutto miesięcznie. Reszta to bonusy oraz akcje, które uwalniają się z czasem jak to w amerykańskim korpo. Powodzenia z rekrutacją od
@yggdrasil: Podaj proszę przykłady z któregokolwiek działu (albo najlepiej z kilku), nie musi być krakowski rynek, może być np. warszawski jeśli stamtąd znasz lepiej. Bardziej po prostu chciałem poznać nazwy firm i o nich poczytać.
@radekr: Nike jest spoko, Ring też (chociaż to wielkie korpo z dziwnym procesem rekrutacyjnym), Standard Chartered (tu bym bardzo chciał, nawet bym firmę zamknął, ale oblałem rekrutację i rozpisałem plan na 2 lata co poprawić), Dynatrace się zrobiło jeszcze bardziej fajne ostatnio. Snowflake i Teleport też wygląda spoko.

Ja piszę oczywiście z perspektywy devopsa, dla programisty może to wyglądać inaczej.

Do tego masz mnóstwo fajnych, zagranicznych startupów, ale to raczej dostajesz
@yggdrasil: No zdaję sobie sprawę, że amerykańska drabinka to inna para kaloszy. Przy czym i tak ciężko będzie z nimi konkurować, a zwłaszcza patrząc tylko lokalnie na krakowski rynek (firmy które tutaj mają biuro).

A w luźnym rankingu uwzględniającym jakość zasobów ludzkich oraz płacę, to w top 3 w Krakowie widzę w tym momencie Revoluta, Tesco i Qualtrics - ale jak ktoś sądzi inaczej, to chętnie przeczytam opinie :). A w
@Mediox: Tak, ten sam ring.

@krwawy_zbik: Ja byłem na rekrutacji w revolucie. Jeżeli dobrze pracuje się w firmie, gdzie osoby, które mnie przepytywaly żartowały ze mnie po rosyjsku to dziękuje. Ale było ich zdziwienie jak się po rosyjsku pożegnałem. ;)