Wpis z mikrobloga

Jaki stelaż elektryczny do biurka polecacie do 2k?
Mam blat jesionowy 160x80x4cm, dosyć ciężki.

Przekopałem internet w poszukiwaniu stelaża na lata, małe podsumowanie:
1) Na allegro większość stelaży (ergosolid, spacetronik itp.) jest na chińskich siłownikach, gwarancja max 3 lata, do 1,5k.
Obawiam się że minie GW i siłowniki padną.

2) w IKEA mamy stelaż IDASEN za 2050 zł na duńskich siłownikach LINAKa, 10 letnia gwarancja, ale słyszę opinie że po roku coś tam wycieka, stelaż nie radzi sobie z ciężkim blatem 160x80x4 dębowym - męczy się blokuje, więc tutaj mam mieszane odczucia.

3) FlyingDesk 700 [LINK(https://flyingdesk.pl/produkt/stelaz-biurka-z-elektryczna-regulacja-wysokosci-flyingdesk-700/l) tu nie znalazłem opinii, stelaż też na siłownikach LINAKa, 5 lat GW, cena to 2200 zł, więc najdroższy w zestawieniu, pytanie czy najlepszy i warto dodać 200 zł i odpuścić sobie IDASENA?

Czy ktoś ma stelaż z flying desk i może się podzielić wrażeniami?
Albo zaproponować inne, dobre stelaże, które posłużą lata?
Dziękuję! :)

tagi dla zasięgu
#kiciochpyta #programista15k #programowanie #komputery #stelaz #biurko #ikea
  • 14
@Blvckhype: ok, dodam że na blacie będą stały monitory 2x27' lub 1x34' + stacja dokująca laptopa. Także nie mam dużego obciążenia, po za oczywiscie blatem jesionowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spec_IT: też właśnie rozważam opcje z litym dębem. Wyposażenie biurka w sumie podobne. Ergonome ma dość dobrą ofertę ale zastanawiam się czy nie ogarnąć tego na własną rękę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spec_IT: Mam ergosolid SR21W kupiony dwa lata temu. Blat Gerton z Ikei. Do blatu podwieszony PC, na górze dwa monitory 23" + dwa laptopy. Jakoś dwa miesiące temu oba siłowniki wróciły z reklamacji - działały głośno i chyba obcieraly o prowadnice. Sama realizacja gwarancji szybka i bezproblemowa, ale mam wrażenie że jeden z siłowników podśmiarduje przy zniżaniu. Zobaczymy ile wytrzyma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spec_IT: Od ponad roku mam stelaż z Motion Desk. Blat o identycznych wymiarach jak Twój tylko sosnowy. Na biurku uchwyt i dwa monitory 24 cale. Nie miałem z nim do tej pory żadnego problemu.
@spec_IT: ja mam z allegro, model ET203DLPL, nie wiem jakiej produkcji itdm ale:
udźwig 125kg, prędkość 38mm/s, i 600-1200mm regulacja.
Mam od 2 lat, i działa zajebiście.
Blat mam 160x85 w L-kę na dodatek, i też drewno 4cm, chyba orzech.
Sprawdza się super, model mam z 2 nogami, ale podpora pod Lką wydłużona, bez 3ciej nogi.
Na biurku, PC, monitory 2x27+24 na uchwycie montowanym do biurka
@spec_IT: dużym nietaktem będzie, jeśli zawołam kolegę po roku i zapytam jak się korzysta? Faktycznie warte tej ekstra kasy? Szukam stelaża na lata, blaty pewnie będę wymieniał co jakiś czas z nudów
@DonMatheo flying desk używam 8 miesięcy.
Stelaż jak nowy, płynnie chodzi, nic się nie zacina, z apki w ogóle nie korzystam. Mogę polecić, moim zdaniem warto dołożyć kilka stówek więcej i mieć duńskie siłowniki niż chińskie z allegro.