Wpis z mikrobloga

Młodszego brata oszukali w cs go na około 100zł. Chciał wymienić itemki na $.
Scenariusz prosty, przelał skiny a pieniędzy nie zobaczył :P Tak wiem zbyt mądre to nie było.
Z pomocą zjawiłem się się ja jako starszy braciszek.Po paru minutach udało mi się zwędzić scamera ze niby mu sprzedam swoje skinki po okazyjnej cenie za kaske ale najpierw niech mi przeleje grosika żeby sprawdzić czy blik mu działa. Zrobił mi przelew blikiem na kwotę 1 grosz :) Taki sposobem mam jego dane bankowe. Mam tez jego numer telefonu na który mu tego grosza zwróciłem. Konto bankowe oczywiście powiązane z tym numerem telefonu. Po akcji poinformowałem gościa co jest grane, że mam jego dane i ogólnie ma przypał :D Gość się lekko przestraszył i niby itemy ma zwrócić gdy tylko trade hold minie. Tutaj mam pytanie. Wiem ze koleś na co dzień scamuje ludzi, ma około 16lat (obczaiłem na fb :D) i wcale mi nie zależy żeby odzyskać te pieniądze, ale żeby dać młodemu nauczkę, wyciągnął pare wniosków i skończył kantować ludzi przez internet. Jakiś pomysł jak dać jego rodzicom do zrozumienia co ich dzieciaczek wyrabia ? Myślałem żeby wysłać fejkowe przedsądowe wezwanie do zapłaty, ale nie mam jego adresu zamieszkania :/ (tych danych nie mam w przelewie)
Na policje nie pójdę bo o 100zł to nic nie zrobią a całej akcji im mi się nawet nie chce tłumaczyć XD
#csgo #oszukujo #policja #steam
  • 13
@odysjestem: na fb jest jeden koleś o takim imieniu i nazwisku, po jego znajomych strzelam ze to Gdansk. Co ciekawe jak googlowałem typa to pokazał się na liście kandydatów na przewodniczącego jednego z liceum w gdańsku :D
@Presznik kiedyś byłem na komendzie w sprawie niedoszłego oszustwa, bo w porę się zorientowałem, tylko nie chodziło o skiny za 100 zł, a o kosę za kilka tys. Okazało się, że oszustowi udało się kogoś skubnąć, więc wzięli mnie na świadka. Gdy chciałem wytłumaczyć policjantowi, że to cyfrowy przedmiot kolekcjonerski to powiedział, że #!$%@? to i kazał mi usiąść przy komputerze i sam napisać zeznania xDDDD
@Pan_krecik: No właśnie oszustwo też jest limitowane od kiedy z urzędu scigają, a przynajmniej z tego co się dowiedziałem od prawnika, paragrafów nie przytocze i nie będę się sprzeczał czyja racja jest najmojsza.