Wpis z mikrobloga

uważajcie w ing na oszustów. Mieliście telefony najpierw z biku, że ktoś wział na was pożyczkę, został zablokowany? później kontakt z ing (numer z ing), że ktoś się włamał moje konto, później jeszcze sie za policje podszywali. No pełna profeska do wyłudzenia kasy.
#ing
Chciałam poinformować @ING_Bank_Slaski o tym oszustwie, ale tam nikt nie odbiera, #!$%@? nieroby. Nie dziwne że mogą łatwo wykradać dane od was, ciekawe skąd wiedzieli że mam konto w ing, mój nr tefonu i imie i nazwisko. Zawijam się od was, w mbanku nie było takich krzywych akcji
  • 1
@k-pax: Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja :(
Znamy to oszustwo, informowaliśmy o nim, na przykład, tutaj:
https://www.ing.pl/aktualnosci/bankowosc-elektroniczna?news_id=1104712-oszusci-dzwonia-z-numerow-podszywajacych-sie-pod-infolinie-banku.
Schemat rozmów zmienia się w zależności od sposobu. Często, przy pierwszym połączeniu, oszuści proszą o potwierdzenie banku, w którym rozmówca ma konto. Czasem zdarza się, że po prostu zgadują. Mieliśmy zgłoszenia od klientów, którzy otrzymywali takie telefony od osób podających się za inne banki. Dostawaliśmy również sygnały, że często dane nie zgadzały