Wpis z mikrobloga

@ugabugadojaskini: @dzikidzony: @taedh: @zuodziej_czasu: No i tu się nie zgodzę panowie, bo co region we Włoszech, to inne zwyczaje. Gdy byłam na Sycylii zdarzało się, że sos był podawany na makaronie. To samo z pizzą. U nas jak mamy robią na grubym cieście na kilka cm to jest wiocha, polska pizza, a na Sycylii to jest tradycyjna pizza sycylijska podawana w kształcie kwadratów czy prostokątów, na ogromnie grubym
Z czy bez, wymieszane czy nie. Co to za kompleksy mają ludzie jesli chodzi że coś nie jest takie jak powinno. W dupie byliście i ładnie wam w garniturach. Ps. Kto #!$%@? tyle makaronu?
@cocieboli: no i? Sycylijskie spaghetti to normalne spaghetti ale też podają jak piszesz. Może popatrzmy na logikę. Czy makaron ma być zdałniony i bez smaku sosu jak uważa @ugabugadojaskini czy może ma przesiąknąć sosem bo po to jest sos? Jest jakiś anon derp tutaj co je śledzie z ogórkiem i mu dobrze. Czy to dobrze smakuje i ma dobrą teksturę? Nie. Jest carbonara ze śmietaną. Tradycyjne i prawdziwe spaghetti jest wymieszane
@cocieboli: No to głupoty Ci mówili, szczególnie jeśli przyjmiemy, że oryginalna włoska pizza to ta z Neapolu.

Akurat w Polsce ilość mitów na temat kuchni włoskiej jest przepotężna. O ile kiedyś można było to zrozumieć, bo najbliżej co Włoch ludzie byli oglądając zbrodniarza z Wadowic w TV, tak w dzisiejszych czasach to trochę śmieszne.

Kolejny mit – jedzenie makaronu łyżką i widelcem xD
@AvantaR: Ale nadal tak jest. Otwiera się knajpa z WŁOSKĄ, z podkreślam WŁOSKĄ pizza i jest suchy placek z sosem i na to rzucone prosciutto, rukola i pomidory koktajlowe surowe wszystko. I cyk 40 zeta. A wszystkie pizze poza tymi to nie są prawilne, tak w Polsce jest. A jak pojechałam na Sycylię to zakochałam się na nowo w pizzy, bo tam placek jest gruby, wilgotny, ma dużo świeżej mozzarelli, grubego
@cocieboli: Będąc na Sycylii akurat nie jadłem tej ich wersji, wyglada bardziej jak focaccia. Ale to prawda – rodzajów pizzy włoskiej jest sporo. Jedno jednak je łączy – dobry składnik. Jak będą dobre jakościowo składniki to każda z nich będzie pyszna. W zeszłym roku w Bari zajadałem się focaccią. Mega proste dane, a absolutnie pyszne bo z dobrej jakości składników.
@AvantaR: No dokładnie, to jedzenie jest mega proste, ale z zajebistych składników, więc nawet jak mi podali makaron z sosem na wierzchu, to ja czułam, że ten makaron jest świeży i sos jest świeży. I to ze sobą grało, to było pyszne jedzenie,
@AvantaR: To już w ogóle mam mindfuck, bo ja się z czymś takimi nie spotkałam w Polsce. A jadłam to tu, to tam. Od bary mlecznego, bo restauracje 4 gwiazdkowe. Nie byłam nigdy w 5 gwiazdkowej, ake myślę ze tam tym bardziej nie dają łyżki do makaronu xD
mieszanie sosu z makaronem w garnku lub mieszanie sosu z mięsem na patelni to największy rak polskiej kuchni jeśli chodzi o spaghetti


@ugabugadojaskini: po tym zdaniu widać, że w dupie byłeś, gówno widziałeś, nie dlatego, że mieszasz lub nie, tylko dlatego, że spaghetti to rodzaj makaronu, a ten bełt którym polałeś to miał być (a stawiam 50 zł, że w smaku nie jest) sos bolognese.

Danie zwie się Spaghetti Bolognese,