Wpis z mikrobloga

Jakie macie zdanie dot. impregnacji paneli laminowanych zaraz po ułożeniu, żeby zapobiec przecieraniu / rysowaniu się? Istnieje jakiś środek godny polecenia?

Posiadam Emulsję ochronną Starwax, ale akurat tego trochę się boję używać, bo to taka trochę politura, podobnie jak HG nr 70, przesadnie nabłyszcza. Świetnie odnowiło mi stare panele, ale do zabezpieczania nowych nie jestem przekonany.

Panele to ter Hurne Dureco A16 (AC5/32). Rdzeń gęsty HDF, ale warstwa użytkowa trochę się rysuje. Są matowe, szczotkowane, bardzo ciemne i niestety przetarcia szybko widać (mam próbkę, sprawdziłem).

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #mieszkania #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta #panelepodlogowe #pytanie #pytaniedoeksperta #drewno #podloga #panele
les - Jakie macie zdanie dot. impregnacji paneli laminowanych zaraz po ułożeniu, żeby...

źródło: comment_16534858808B5Zl84fFRxF6vac2ypeq7.jpg

Pobierz
  • 3
@les: nie po to kupuje się matową podłogę by ją potem wybłyszczać ;) dawno korzystałeś z tego starwaxa? Bo jak kiedyś szukałem opinii w necie to ludzie strasznie na to psioczyli że wygląda fajnie tylko przez chwilę a potem są problemy bo się wyciera i podłoga wygląda gorzej niż przed położeniem.
szkoda tym panele niszczyć, szczególnie jeśli więcej za nie zapłaciłeś.
@thewickerman88: @skaza: Starwaxa używałem na podniszczone (rysy i przetarcia) panele w starym mieszkaniu. Byłem pozytywnie zaskoczony efektem, który utrzymuje się już 2 lata. Na nowe panele oczywiście nie chciałbym tego stosować.

Wiem, że laminat powinien być wystarczającym zabezpieczeniem powierzchni, ale w praktyce ciemne panele szybko zmieniają swój wygląd, taki ich urok (różnica w kolorystyce podkładu i laminatu - każda rysa jest widoczna). Ter Hurne mają pod laminatem biały podkład i