Wpis z mikrobloga

#elitedangerous #vr

Mam problem polegający na tym że kiedy wchodzę w mapę galaktyki to nie mogę wyznaczyć trasy do celu.
Jeżeli chodzi o poruszanie się po mapie to super, klawiatura, mysza wszystko działa, ale w momencie kiedy kliknę na planetę to mogę ja tylko zaznaczyć, nie mogę przejść jakby do opcji w prawo czyli min. wyznaczenia trasy. Tak samo z oknem po prawej stronie nie mogę w ogóle nic tam ustawić, pozmieniać.

Ktoś borykał się również z takim problemem ? Zaznaczę że gram na VR
  • 5
@Keris myszka i klawiatura jeszcze. Problem rozwiązałem po prostu gra stwierdziła że obsluga mapy jest nadrzedna i zmieniłem przypisanie klawiszy "a,d" co umożliwiło mi poruszanie się po panelu pojawiającym się po zaznaczeniu układu.
@Siemien: Myszka i klawiatura w vr to bardzo słaby pomysł, polecam właśnie hotas, albo pady do vr. Ogólnie sam próbowałem Elite pod vr i wygląda fajnie, ale wygodniej mi się grało na ekranie + myszka z klawiaturą ;). Hotasy są dobre bo mają multum przycisków do podpięcia. A pady bo naturalne dla vr. Widziałem też kiedyś ktoś pokazywał takie uchwyty pod pady by robiły za joysticki i grał na tym w