Wpis z mikrobloga

Siemka, mam pytanko na temat kuchenki gazowej na kartusze. Potrzebuję kupić w celu gotowania wody/podgrzewania czegoś przy wypadach jedno/dwu dniowych w #gory . Zależy mi na tym żeby była ona dość lekka i najlepiej jak najmniejsza. Wiem, że wielu z was polecało kiedyś kuchenki Meva Spark lub Hiker, jednak widzę, że ich ceny oscylują w okolicach 130+ zł przez co nie wiem czy jest to dalej opłacalne. (Widzę, że coś krucho z ich dostępnością) Zastanawiam się też czy kosztem wielkości nie byłoby lepiej dołożyć 100zl i zainwestować w Fire-maple 3?
Chyba że macie jakieś inne/nowe alternatywy na rynku w miarę fajnej cenie. Chciałbym najlepiej zmieścić się do 100zl, jednak jeżeli jest coś ciekawszego to mogę dołożyć do tych 250zl.

#kuchenkagazowa #camping #bushcraft #turystyka
  • 20
@foneswein: wiem właśnie, że można wyrwać je na Allie za grosze, no ale jednak przesyłka za długo.

Ogólnie to podjadę chyba jutro na miejscowy targ zobaczyć bo znajomi mówią, że są stoiska gdzie sprzedają. Może znajdzie się jakaś perełka. A jeżeli nie to pomyślę nad MSR Pocket albo tego Pinguina
Zastanawiam się też czy kosztem wielkości nie byłoby lepiej dołożyć 100zl i zainwestować w Fire-maple 3?


@brvther: pisałeś wyżej, że jetboila używałeś.. ale do czego? coś więcej niż gotowanie wody na liofizanty?
bo słyszałem, że tego typu kuchenki cienko sobie radzą z przygotowaniem czegoś innego.. do jetboila niby jest jakaś przystawka na patelnie, ale to dodatkowy worek monet...

jak za hikera/sparka chcą ponad 130, to dołożyłbym i brał pocketrocketa, jak koledzy
@Emill: @MotherofSpiders: @Trauma_Teddy: @foneswein: @kiedystobylyloginy:

Kupiłem ostatecznie Pocket Rocketa 2, dokupilem kilka kartuszy na shopee za jakieś śmieszne pieniądze i jestem zadowolony bardzo. Teraz tylko zastanawiam się nad dokupieniem garnka z radiatorem. Macie może jakieś namiary na Alliexpress? Bo przekopywanie tego nigdy nie było moja mocną stroną, a wiem że kiedyś na wykopie polecali garnki, które można było wyrwać za grosze. Dzięki za pomoc, kuchenka cieszy niesamowicie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emill: ja używam jetboila, bardzo dobrze sobie radzi w np robieniu jajecznicy czy gotowaniu makaronu z tuńczykiem.
Mam też przystawkę, nie za worek monet, tylko za 30(?) zeta.