Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałabym się poradzić w sprawie szukania pracy w zawodzie. Otóż zawsze byłam wzorową uczennicą, szóstki na świadectwach od podstawówki aż po liceum. Miałam świetne wyniki z matury, więc mogłam pójść na każde studia. Poszłam na japonistykę. Ledwo się dostałam, bo taki był próg, ale potem miałam stypendium rektora od 2 do 5 roku. Teraz nie mogę znaleźć żadnej pracy jako japonistka i muszę klepać jakieś głupoty w korpo w zasobach ludzkich. Czuję się z tym podle, bo zawsze byłam najlepsza, a teraz widzę, że słabi uczniowie, którzy poszli na jakieś politechniki czy finanse, gdzie brali każdego jak leci zarabiają więcej ode mnie, mimo że ja poszłam na studia, na które trzeba było mieć z matury 92% w roku, kiedy składałam papiery. Dobija mnie ta niesprawiedliwość. Szczególnie, że studia miałam prawdopodobnie dużo dużo cięższe od nich, siedziałam w książkach praktycznie cały czas przez te 5 lat. A jak wygląda "nauka" na politechnice to chyba wszyscy wiemy. Teraz ja mając kilkukrotnie większą wiedzę od takiego inżynierka i znając orientalny język na poziomie c2 zarabiam mniej. Wszystkiego się odechciewa, bo po co się starać, skoro społeczeństwo dosłownie pluje na 5 lat mojej wytężonej nauki na studiach, a takiemu inżynierkowi, który 5 lat uczył się pić piwo płacą dwa razy więcej?
#praca #studia #zarobki #japonski #jezykiobce #japonia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62891cca68533c7bb10ef1af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 83
@AnonimoweMirkoWyznania: A sprawdzałaś jakie są perspektywy pracy po tych studiach u nas? Czy oglądałaś anime/lubisz kulturę i poszłaś od tak?

Jak jesteś ogarnięta to w tym korpo też karierę zrobisz. Nawet w HRach są przyjemne pieniądze, da się żyć. Tym bardziej, na wyższych szczeblach.

A jeżeli chodzi o obecną sytuację - może emigracja? może przeszukanie ofert wszystkich? Szkoda, żeby ponad 5 lat pewnie nauki obcego języka poszło na marne.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ciekawe czy to bait czy na serio

Nie zależnie od tego kapitalizm ma kompletnie gdzieś sprawiedliwość, wasze szkolne oceny czy wiedzę. Zarobki kształtują się zgodnie z popytem i podażą. Nie ma zapotrzebowania na tłumaczy japońskiego? To nic nie zarobicie niezależnie jak dobrze go potraficie. Jest zapotrzebowanie na ładne modelki bez ubrań a ty akurat taką jesteś? Donejty na only fans już czekają
@AnonimoweMirkoWyznania: wymień jedną rzecz, którą umiesz i która jest sprzedawana poza mówieniem rzeczy w stylu „cingciongpongciong” i „omae wa mou shindeiru”.

inżynierek będzie umiał sam sobie zresetować wifi w firmowym laptopie, zbudować bombę, zaprogramować robota i przeliczyć ile trzeba cegieł na mur. a ty?


innymi słowy - jak chcesz dostawać dobre pieniądze to albo się czegoś naucz, albo naucz się sprzedawać albo załóż onlyfansa

pic rel, 3/10
m-wjeczur - @AnonimoweMirkoWyznania: wymień jedną rzecz, którą umiesz i która jest sp...

źródło: comment_16531653755X580L75WfB73xuhRBEOcT.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Filologia orientalna to najgorsze co może być - mnóstwo nauki przez cały czas, nie masz w ogóle życia, tylko non stop uczysz się języka, a to wszystko po to, by na koniec się przekonać, że nie ma pracy dla człowieka z takim wykształceniem

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli to nie bait, to za późno zrozumiałaś swój błąd. Też studiowałam filologię orientalną, na szczęście rzuciłam to w cholerę na 2. roku, dla pracy. Ale będąc
@AnonimoweMirkoWyznania i tu jest pies pogrzebany. Zarówno u Ciebie jak i u wszystkich innych kujonów. Myślicie, że mając szóstki i piątki na świadectwie macie gwarancję życia w luksusie, pieniądzach i sławie. Ale życie poniżej to weryfikuje, że zamiast bezsensownego wkuwania wszystkiego na raz, trzeba iść z duchem, być elastycznym i umieć myśleć analitycznie, a Tobie tego brakuje. Za to nadal, mimo swojego nie zadowolenia jesteś na tyle odważna, że nadal się wywyższasz,