Wpis z mikrobloga

@konopiapolska: bo on tak powiedział. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak na marginesie: rozwala mnie kolejna dyskusja na temat depilacji/golenia. Każdemu, kto nakłania kobiety do golenia/depilacji proponuję randkę z depilatorem. Gwarantuję, że dość szybko zmieni zdanie (jeżeli oczywiście już się nie depiluje).
Robienie z tego wyznacznika higieny to jest jakiś absurd. Chcesz się golić/depilować - wolna droga. Nie chcesz - nikt nie ma prawa tego od Ciebie wymagać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szpongiel: ja się zapytałam o coś innego

@konopiapolska: a ja odpowiedziałem czemu tak jest. Normy kulturowe często wynikają z tego co jest dla danej płci atrakcyjne ¯\_(ツ)_/¯
Ja chciałabyś aby golenie nóg u mężczyzny było "dbaniem o siebie" gdy jednocześnie nie jest to atrakcyjne dla kobiet. Przecież dba się o siebie głównie po to aby się podobać. Nawet jeśli podobać samemu sobie, to co nam się podoba jest odbiciem tego
  • Odpowiedz
@konopiapolska #!$%@?ąc od blackpillowych komentarzy to powiedz mi co przeszkadza Ci w poznaniu faceta, który nie ma nic przeciwko owłosieniu na całym ciele u kobiety? Owszem, społeczeństwo ulega pewnym kanonom piękna określanym zapewne przez "kogoś z pomysłem" (czyt. link wrzucony przez kogoś wyżej) i wiele osób dostosowuje się do nich... jednakże to czy ktoś to akceptuje czy nie to jego indywidualna decyzja. Społeczeństwo niczego na Tobie nie wymusza, każdy ma swój wzorzec
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@szpongiel: No shit sherlock, zastanawiałeś się kiedyś dlaczego tak jest?

@KleKotka: trochę. Po części to zwyczajnie powtarzanie czegoś co już było uznane za atrakcyjne wcześniej. Po części to było wypromowane przez marketing producentów żyletek/maszynek do golenia. Ale znów oni mogli trafić na podatny rewolucji seksualnej, dopiero gdy kobiety zaczęły odsłaniać nogi. Wcześniej to by nie chwyciło raczej.
Natomiast opierać się tylko na tym, że przez kapitalistów, ucisk rzekomego patriarchatu czy
  • Odpowiedz
@konopiapolska: czasy nie mają tu nic do rzeczy, bo akurat w moich depilacja u kobiet to nie było nic nadzwyczajnego. Szukaj faceta, który nie będzie zwracać uwagi, czy masz ogolone nogi/pachy/pieroga, tylko takiego, który Cię pokocha taką, jaka jesteś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@konopiapolska: moglas sie urodzic w czasach kiedy za krzywe spojrzenie na faceta moglas dostac po ryju, wiec chyba nie najgorzej a najrzekasz ze opresyjny patriarchat kaze Ci golic cialo

To zart
  • Odpowiedz