Wpis z mikrobloga

W Krakowie niedaleko Kapelanki pojawiła się ostatnio nowa miejscówka Chillout Zone Ruczaj. Ogólnie całkiem fajne miejsce którego brakowało w okolicach Ruczaju (prawie nie ma tam miejsc żeby wyjść napić się piwka). Jest tam kilka food trucków (raczej sporo nowości, oczywiście nie przeszkadza to w forsowaniu cen jak z topowych knajp w danych smakach) jakiś bar itp. W każdym razie chciałbym przestrzec przed jednym z nich o nazwie "PARMEVAN". Foodtruck reklamuje się czy to w swoim logu, menu, czy filmach promocyjnych miejscówki z makaronów robionych w kole parmezanu.
Skuszony tym wybrałem się spróbować bo już kiedyś coś takiego jadłem i mega mi przypasowało Niestety nie wiele ma to wspólnego z prawdą, Wprost powiedzieli mi że to koło parmezanu "to taki smaczek" ale mam się nie bać bo oni i tak parmezanem mi posypia xDDD. No #!$%@? płącę 30 ziko za makaron w kole parmezanu gdzie to właśnie nadaje smak a Ci mi mówią że tego nie robią i ogólnie to wyciągają może na weekendach jak jest duży ruch. Zapytałem w takim razie czym to się różni w takim razie od zwykłej carbonary to powiedzieli że tym że dodadzą mi ŚMIETANY xDDD2 (za boczek musiałem dopłacić także nawet ta carbonara bogatsza). W praktyce zamiast makaronu z koła parmezanu dostajemy makaron w śmietanie posypany odrobiną parmezanu. Ogólnie wyniknęło z tego że nawet jak to wyciągną to to robią tak że w sumie i tak z tego koła smaku się nie wyciągnie bo wrzucą przestudzony więc tylko wrzucają dla efektu (wszystko to wyszło gdy zaciekawiony pytałem jakie mają podejście, czy opalają koło czy wrzucają makaron z gotowania z odrobiną wody itp). Wystawiłbym im opinię ale niestety nie ma ich jeszcze ani na fejsie ani na google.

#krakow #chill #park #food #foodtruck #patologia #oszukujo
  • 11
  • Odpowiedz
@vateras131: ja jadłem jeszcze greckie to też tak na #!$%@?, zasypać jakąś pitę wysuszonym mięsem z frytkami dac troche cebuli i jogurtu i masz grecka pita xd burgery podobno dobre też ale jeszcze nie próbowałem
  • Odpowiedz
@DevSharingan:
Nie jestem fanem burgerów. Kumpel jadł greckie i był też średnio zadowolony. Jak się skusiłem ostatnio na frytki z gulaszem piwnym. Najadłem się ale bardzo przeciętne to było. Słabo doprawiony.
  • Odpowiedz
@PerKamil: co jakiś czas w Tesone (restauracja na kobierzyńskiej) ma tydzień włoski i wtedy robią coś takiego. Ale oni też kiedyś opalali jakimś palnikiem czy coś wlewali do środka i podpalali a ostatnio jak byłem to wrzucali ciepły makaron (i też spoko ale już gorszy efekt bo mniej sera zbiera) dlatego właśnie pytałem tych gamoni jak robią xdd
  • Odpowiedz
@DevSharingan:
Siema, widze ze sie totalnie nie zrozumielismy :P reprezentuje ParmeVan i wytłumaczę jeszcze raz:

*Carbonara a Alfredo to dwa różne makarony, rzeczywiście powiedziałem Panu ze różnicą jest tylko śmietana, aczkolwiek cały skład potraw miał Pan wypisany przed nosem ale podaje jeszcze raz.
*Carbonara : zółtka, guanciale, parmezan, woda spod makaronu
*Alfredo : śmietanka, masło, szczypiorek, czosnek, parmezan
*Technika robienia tych makaronów też jest inna
*Brał Pan Alfredo z Guanciale dodatkowym
  • Odpowiedz
Byłem w sumie tydzień temu w niedzielę, bo w końcu przeczytałem tutaj że by spróbować makaronu z koła to trzeba przyjść w weekend. No i niestety zawiodłem się ponieważ makaron prosto z patelni poleciał do opakowania. Więc widocznie już im się w ogóle tego koła parmezanu nie opłaca wyciągać. Co do makaronu był okej jednak spodziewałem sie czegoś więcej, plus gdyby ktoś z obsługi mnie poinformował podczas zakupu że z kołem to
  • Odpowiedz