Wpis z mikrobloga

korzystam z #pycharm i w kodzie tworzę zmienne, których potem chcę użyć - w jaki sposób mogę je pobrać, gdzie są one przechowywane, jeśli wszystkie printy są wywalane nie w konsoli (to po prawej z "In [4]") w której mogę pisać wszystko, tylko w zakładce Run (tam gdzie na screenie jest napisane "Process finished with exit code 1")? w konsoli nic nie mogę napisać.

chciałbym sprawdzić i operować na liście "ratio_list", ale nie wiem jak się do niej "dostać" :v
#python
Pobierz
źródło: comment_16530635147HVoLKvoUVRreJPQjtQ5rf.jpg
  • 9
@smokzabojcaludzi: jeżeli proces umiera z kodem innym niż zero to znaczy że się wysrał gdzieś po drodze. W tym konkretnym przypadku z powodu brakuj funkcji reduce, zapomniałeś ją zaimportować. IIRC moduł functools, ale sprawdź se w googlach.

A twoje zmienne są przechowywane w pamięci, i tak najkrócej ujmując to lecą w #!$%@? jak tylko python uzna że już nie są mu potrzebne. Jak chcesz je mieć na później to musisz
@croppz: @Spofity: znaczy to że wywala błąd z pygamem to ciul. chodzi mi o to, że w np. spyderze skrypt się wykonuje do konsoli, więc jeśli napiszę w skrypcie x = [1,2,3], odpalę skrypt, to w konsoli będę mógł napisać print(x) czy sum(x).

w pycharmie kod się wykonuje w tym całym Runie, ale cholera wie co się dzieje ze zmiennymi (czyżby one były od razu usuwane z pamięci po zakończeniu
Pobierz
źródło: comment_1653066849DAFS1lwaJATDOx1v1EQOV6.jpg
czyżby one były od razu usuwane z pamięci po zakończeniu skryptu


@smokzabojcaludzi: tak, ciężko w sumie oczekiwać żeby domyślne zachowanie było inne. Skrypt wykonany, zrobił co miał zrobić, szkoda pamięci na trzymanie rzeczy które już nie są potrzebne.

czyli w skrócie - jak podłączyć wywoływanie kodu tym zielonym trójkącikiem, żeby cały output leciał do konsolki


nie mam pojęcia czy się da, jak pokombinujesz to możliwe że tak. Wrzuć w googla "pycharm
to spróbuj w tej konsoli nacisnąć strzałkę w górę, takie tam czary. xD


@croppz: byłoby dobrze, gdyby skrypt był wywoływany w konsoli, to wtedy móglbym tak zrobić, a to cholerstwo wywołuje się w tym całym Runie.

niby mógłbym zaimportować to wszystko i odpalać w jupyterze, ale to też taki przerost formy nad treścią zwłaszcza, że jest on raczej wolniejszy
@smokzabojcaludzi: możesz też mieć zwykłą systemową konsolę w osobnym oknie, nie musisz korzystać z pycharma do odpalania skryptów. IMO najwygodniejsza opcja, ale o gustach nie ma raczej sensu dyskutować. ¯\_(ツ)_/¯