Wpis z mikrobloga

Szukam jak najbardziej uniwersalnej gitary, budżet 6000 PLN. Może być używana. Jedyne wymaganie: stały mostek.

Co byście wybrali? Moje typy:
- Gibson LP
- Fender American Strat HSS
- jakiś lepszy PRS (mam takiego za 3k ale ma niedorobiony pickup switch)

#gitara
  • 9
@Dwudziestydrugi: bardziej mi zależy na brzmieniu - co będzie pasować do większości gatunków, bo gram różne rzeczy, a także na niezawodności, żeby dobrze trzymała strój i się nie psuła. Grałem na stracie SSS za 8k, clean urywał dupsko, ale do cięższych brzmień to przynajmniej jeden humbucker się przyda.
@Necrosadist: obczaję, fajnie jakby miały split coil, w nowszych gitarach to chyba już powoli robi się standardową opcją
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chrupki_z_zupki: nie pytaj w necie, objedz ile sklepów się da i ograj jak najwięcej gitar. Może być super gitara a dla Ciebie będzie niewygodna. Albo średnia gitara, która dla Ciebie będzie najlepsza
@chrupki_z_zupki: A masz jakieś preferencje co do konstrukcji?
Charvel to wspaniale wiosła i ogólnie HSS to coś pięknego, tylko że są z gryfem przykręcanym, a ma to swoje wady, jeśli chodzi o dostęp do wyższych progów.
W tym przedziale cenowym Schecter robi dużo fajnych gitar, można rozejrzeć się np. za czymś z klasycznym setem SH-4 + SH-2
Jeśli chodzi o Gibsona, to tbh jest to ostatnia rzecz, którą bym za te