Wpis z mikrobloga

Staram się doczytywać wszystkie książki i cykle, jakie zacznę, ale drugi tom Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza zwyczajnie mnie pokonał. Kilka tygodni temu utknęłam w okolicy 175 strony i łapię się na tym, że robię wszystko, byle nie nie sięgnąć po niego ponownie. Nie rozumiem z czego wynika jego popularność. Jedyny plus tej serii to fakt, że ładnie wygląda na półce. ( ͡º ͜ʖ͡º)


#czytajzwykopem #ksiazki #panlodowegoogrodu #fabrykaslow
wysuszonyszkieletkostnyczlowieka - Staram się doczytywać wszystkie książki i cykle, j...

źródło: comment_1652947132oxj82mZaE2tMl7ZlJhEdvX.jpg

Pobierz
  • 26
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: Ja bym mu zapamiętał taką wpadkę do końca życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie rozumiem z czego wynika jego popularność


To bardzo proste. Za popularność tej #!$%@? odpowiedzialni są fani fabryki słów. A oni nie wiedzą kim jest Robert Jordan, Brandon Sanderson, George R. R. Martin, Steven Erikson czy Robert M. Wegner.
Napisz do takich "kocham fantasy, co mi polecicie?" to od razu polecą pochlebstwa na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: popularność wynika chyba z tego, że to takie fantasy dla gimbazy.

Za dzieciaka mi się pierwszy tom spodobał i wymeczyłam kolejne, ale to jest równia pochyła. Możesz przeczytać samo zakończenie ostatniego tomu i za wiele nie stracisz ;)

Widać, że był jakiś pomysł na początek historii a potem już lanie wody byle było. A targetem są chyba głównie nastolatki płci męskiej, więc jak się nie wpisujesz to ciężko to zmęczyć
@nika_blue: mam identyczne odczucia, czytałam pierwszy tom jakoś w gimbazie i był ok, ale bez fajerwerków - widać było kiełkujący potencjał. W tym roku stwierdziłam, że warto wrócić i zobaczyć, jak historia potoczyła się dalej, może rozwinęła się w interesujący sposób, może bohaterowie dojrzali na przestrzeni tomów... Recenzje zachęcały i... cóż. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: ha, ciekawe! Czytałem jakoś świeżo po wydaniu i podobało mi się bardzo - nie miałem najmniejszych problemów ze skończeniem. Niedawno odświeżyłem i w sumie dalej mi się podoba, ale może to kwestia sentymentu?

Czytaliście może jego Azyl - zbiór opowiadań? Jestem ciekawy Waszych opinii
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: Kurczę z Panem lodowego ogrodu jest tak, że jak dla mnie kreacja świata i pomysły na fabułę były świetne, ale im dalej w las tym było gorzej.

Pierwszy tom był fajny. Zapraszał do odkrywania wraz z głównym bohaterem nieznanego acz podobnego świata z perspektywy wizji ludzkości z przyszłości - podróż bohatera przez nieznaną krainę, powolne odkrywanie "jak się sprawy mają". Niestety książka szybko staje się nuda. Nie wiem dlaczego autorzy