Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam prawie 40 lat, zacząłem pierwszą pracę w IT na frontendzie.
Mimo, że nie mam odgórnej presji, to wewnętrznie stresuje mnie mój brak wiedzy i niekompetencja w tej chwili.
Bardzo chcę się nauczyć i zacząć nowe życie. Poratujcie radami jak sobie z tym poradzić, jak się rozwijać, ile u Was trwało przystosowanie się do nowego? (nie chodzi mi o zdobycie od razu poziomu wymiatacza, ale bycie mniej wiecej pewnym co robić i nie być kompletnie przytłoczonym pojawiającym się nagle dużym problemem, który w głowie rodzi myśl, że nie dam rady)

#programista15k #programowanie #frontend #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6283c921fbb0b362685e4a6f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: nie no takie rady na wykopie to wiesz...
Powiem ci jak ja zaczynałem w IT, nie na frontendzie ale na lokalnym helpdesku od wszystkiego- sprzęt, soft, sieć.
Pierwszy dzień to nawet nie rozróżniałem switcha od patch panelu. Gość, który mnie dostał do współpracy patrzył na mnie jak na kosmitę. No ale siedziałem dalej uparcie, zdobywałem wiedzę i dziś wpada 15k. Najlepsza cecha do wyrobienia- wiedza, kogo o co spytać w
ile u Was trwało przystosowanie się do nowego? (nie chodzi mi o zdobycie od razu poziomu wymiatacza


W pierwszej robocie na front endzie - jakieś 3-4 miesiące, ale nie obchodzili się ze mną jak z jajkiem i też średnio było kogo podpytać, robiłem swoje. Z czasem już wiedziałem co robić, jak zaimplementować, na ile ocenić taska.

Ròb swoje i zawracaj ludziom dupę tylko jeśli naprawdę gdzieś utkniesz, naucz się wychodzić
@steppenwolf90: @AnonimoweMirkoWyznania: dokladnie, pierwsze 2-3 lata to duzo nauki, czasem po 1 czy 2 dniach dopiero znajdowalem blad, ktory okazal sie banalny - naucz sie debugowac przy uzyciu dev toolsow w Chrome (odpalasz devtools, potem source, ctrl + p, wyszukujesz dany komponent (jeśli piszesz w Angularze, chociaż czystego js czy Reacta też tak pewnie można debugować) i stawiasz breakpointy, jak ogarnalem ze cos takiego istnieje, to momentalnie kodzenie stalo sie
ZauroczonyPiwniczak: Ja mam 3.5 roku doświadczenia jako dev i spędzam po etacie z 10-20h tygodniowo na doksztalcaniu się i wydaje mi się, że mało umiem. W to, że będę sie pewnie czuł w zawodzie przestałem wierzyć już dawno. Jedyne co mnie trzyma w tym zawodzie to kasa, poziom stresu jest duży cały czas.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua