Wpis z mikrobloga

@solo_living_yolo: ten temat byl juz kiedys na wykopie poruszany i ktos podrzucal jakies badania, generalnie jest zaleznosc, ze dzieci bardzo niskich rodzicow sa zazwyczaj od nich wyzsze, a dzieci bardzo wysokich rodziców sa zazwyczaj od nich nizsze, jakby natura sama "wyrównywała" różnice.
@virus-t: ciekawiej się robi w przypadku kombinacji tych genów. A jeszcze trzeba uwzględnić choroby genetyczne @Merdarion_PL: mogłeś też być poddany terapii hormonalnej i na logikę byłbyś pare centymetrów wyższy , lub jeść kurczaki hodowane na paszy do której dodawane są antybiotyki oraz hormony :) takie badania też są na temat wpływu spożycia mięsa hodowanego przemysłowo na wzrost przyszłych pokoleń.
@Pierorzek: Analiza zaledwie sześciu genów pozwala na przewidzenie koloru oczu z dokładnością rzędu 90% - według ostatnich badań holenderskich, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Current Biology. Wyniki badań pokazują, że można wykorzystać testy genetyczne do przewidywania tak zwanych cech złożonych, które określane są przez kilka genów. Odkrycia mają również znaczenie dla medycyny sądowej, gdzie takie testy można by wykorzystywać do ustalenia prawdopodobnego wyglądu podejrzanego, który pozostawił ślady DNA na miejscu
@Nie_RabarbaR: zgadza się , dobrze się sprawdza na tulipanach . Ciekawa jest jaskra w przypadku jeden osoby chorej prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wyniesienie 50% w przypadku dwóch osób chorych to już 75 % ,najlepszym sposobem na stwierdzenie jakie cechy odziedziczy przyszłe potomstwo jest wykonanie badań genetycznych.
@God3nder: Pani doktor która mnie uczyła , pracowała w zespole który przeprowadzał badania pod kątem ustalenia ojcostwa , próba badawcza wynosiła 5000 osób. Żebyś ty wiedział co ona o kobietach mówiła , gdybym ja zacytował to by mnie tu od przegrywów różowe wyzywały do dnia sądu ostatecznegoXD