Wpis z mikrobloga

Jakiego polecacie gravela do 3k (w tej cenie pewnie używany), dziennie robię około 20-30 km, w weekendy koło 50 km. Mam 185 cm wzrostu, trasy jakie pokonuje to 30% lasy/70% asfalt. Obecnie posiadam MTB Romet Rambler 29 cali lecz już osprzęt i koła są w opłakanym stanie i chciałbym spróbować nowego typu roweru.
#rowery #rower
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kevintbg: dlaczego gravel? Jesteś przygotowany na ograniczenie z tym związane?

Bo nie do końca wiadomo co oznacza 30% lasu.
Masz na myśli jazdę po ubitych duktach, żwirach, z małą ilością piasku, korzeni lub kamieni?

Bo gravel to cudowny kompromis, ale nie zastąpi 1:1 MTB, obojętnie co producent nakłamie w ulotacj reklamowych:-)

W tej cenie ciężko będzie wyrwać coś fajnego od nowości, używany rower to trochę loteria jeśli nie znasz jego właściciela.
  • Odpowiedz
@PanJaszczur: Zależy co rozumiesz przez „przyzwoitego” i jakie masz doświadczenie.
Ja kupiłem używanego tribana 100 za 800 złotych i jeździ się zajebiście. Przejechałem ostatnio prawie 50 km 50/50 asfalt/szuter i nawet się nie zająknął w przeciwieństwie do mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ostatnio przeglądałem temat i jak dla mnie do 3k to nawet ciężko o coś przyzwoitego na rynku wtórnym


@PanJaszczur: trzeba sporo cierpliwości żeby coś znaleźć. Do tego w odpowiednim rozmiarze. W pewnym momencie się poddałem i stwierdziłem, że chce kupić coś, co będzie dobrą bazą. Przy okazji spełnię swoją potrzebę majsterkowania. No ale da się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: no właśnie przeglądam od czasu do czasu i albo są zajechane tribany gdzie max opona to 36, albo w ogóle coś z korba na kwadrat, albo Kross 2.0 a tam aluminiowy widelec (ale to chyba najlepszy wybór). Czaje się na Kellysa Soota 30, ale jak coś się pojawia to na ogół M. No i tak zostałem tylko z żalem, że nie kupiłem go te 2 lata temu, tylko zamiast tego
  • Odpowiedz
@Endorfinek: Drugi sezon śmigam Tribanem 100. Jedyny update to twardsze opony Continentala. Jeżdżę głównie po mieście ale śmigam też po lasach i szutrach. Jeździ się zajebiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@everybodykombinerki: sam rower nie był zły, bardziej marka jako całokształt. Pisałem o tym kiedyś na wykopie. Dostałem rower z uszkodzoną rurą sterową (carbonowa), miałem dostać nowy widelec i dostałem - z modelu sprzed 2 lat (w innym kolorze) i ze źle splanowanymi otworami na hamulce, przez co nie dało się ich poprawnie zamontować. Reasumując dostajesz nowy rower który jest uszkodzony na starcie, odzew ze strony firmy zerowy i totalne olanie sprawy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanJaszczur: ja kupiłem sześcioletniego speca. Kupiłem jak kobieta: bo ładny i kojarzę markę xD No ale rama jest niesamowicie wygodna. Mam nadzieję że osprzęt wytrzyma ten sezon. Plan jest taki żeby wsadzić tam nową Sorę za rok.
  • Odpowiedz