Wpis z mikrobloga

@QUANTUM-DICK: Podobno sporo osób miało ból d&py o lidlimix bo jest tańszy a podobno też dobry. Wpisz sobie w Google thermomix vs lidlomix. Czy nawet porównaj specyfikacje obu
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK: z mojego podejscia do tematu ponad rok temu wychodziło, że lidlomix w zupełności daje rade. Znajomi też mówią, ze jeśli thermomix im padnie to wezmą lidlomix - problem, lub nie, jest taki że thermomix działa i ma się dobrze :) Ja finalnie kupiłem dobry robot kuchenny więc ze swoich doświadczeń więcej nie powiem. Aczkolwiek znając swoje podejście gdyby wydanie czy 2,5k czy 5k nie robiło mi różnicy to wziąłbym thermomix
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK: kumpel ma thermomixa od 2 lat i mowi, ze plusów tego urzadzenia nie widzi, a minusy to cena.
Teściowa ma lildomixa(a ze spedzam u nich 90% swojego czasu to cos wiem na temat tego urzadzenia) to uważam, ze plusów nie widze, a troche mniejszym minusem jest nizsza cena, tak wiec 1-0 na korzyść lildomixa.
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK
@Tigermass
Na forach duża ilość ludzi pozytywnie się wypowiada po przesiadce na termomixa z lidlomixa. Największe różnice (poza ceną):

Na plus Lidla: wieksza misa
Na plus termo: lepszy silnik, baza przepisów
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK: chyba główne różnice w cenie i dostępie do przepisów (ta platforma od thermomixa jest płatna). Cała reszta raczej na jedno kopyto, bo widzę że nawet potrawy są te same.
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK: thermomix jest po prostu za drogi. Żeby z niego sesnownie korzystać, obok urządzenia za ~5k musisz wziąć abonament na przepisy (200 zł rocznie).

Mam poprzednią (nienajnowszą) wersję i wnioski mam takie:
- fajny mikser z gotowaniem, to jest killer ficzer że można podgrzewać i "samo" się miesza, pilnuje - jak robisz dużo zup, sosów, gulaszy - wtedy świetny temat, ale dedukuję że Lidlowy też ogarnie
- jak zupełnie nie umiesz
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK: Na Thermomixa (ok. 5500 zł) obecnie czeka się średnio 40-50 dni. Lidlomix'a oficjalnie w polskich sklepach nie ma (był 4 kwietnia w Lidlu z 2499 zł), ale można kupić na Allegro za ok. ~3000 zł lub starszy model (trend) za ~2300 zł. Kiedyś można było go kupić nawet za 1299 zł.

Thermomix
+ jest solidny
+ baza przepisów
+ mniej miejsca zajmuje (ale mniejszy garnek)
- cena
- abonament na
  • Odpowiedz