Wpis z mikrobloga

Podłączyłem do PC 6 kamer i problem jest taki, że część kamer randomowo znika (program ich nie widzi) na chwilę i po jakimś czasie znów się pojawiają i tak co kilka/kilkanaście minut. Konfiguracja komputera: karta sieciowa nr 1 z 4 wejściami, karta sieciowa nr 2 z 2 wejściami - do tych 2 kart było podpiętych 6 kamer. Kamery w karcie z 2 wejściami zachowują się stabilnie, nie znikają. Problem jest z karta z 4 wejściami.

Zmieniłem konfigurację - wyjąłem karte sieciową z 4 wejściami na karte z 1 wejściem i jest teraz tak: 2 kamery idą bezpośrednio do karty sieciowej nr 2 (co była dotychczas), 1 kamera idzie do nowej karty sieciowej z 1 wejściem, 2 kamery idą do 2 adapterów ethernet/usb i 1 kamera do płyty głównej. Teraz widzę, że problem jest w karcie z 2 wejściami, gdzie było dotychczas wszystko ok, ale teraz kamery znikają co kilka godzin i zawsze na 10 sekund, po czym od razu pojawiają się ponownie.

I co może być tego przyczyną? Jakieś zakłócenia? Ustawienia kart sieciowych są takie jakie być powinny, w programie do konfiguracji samych kamer też jest ustawione wszystko ok.
# komputery
#serwispc
#komputery
  • 3