Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich,

Staram się troszeczkę pokombinować w garażu i zrobić z niego lekki użytek. Potrzebuje się dowiedzieć od kogoś mądrzejszego gdzie prawnie może się znajdować umywalka do mycia rąk. Potencjalnie kiedyś może zjawić się u mnie inspekcja z racji tego co planuje tam robić i nie chciałbym żeby kazali mi coś pozmieniać. Dołączam załącznik z poglądowym zdjęciem jak to wygląda. Niestety ciepła wodę, która jest niezbędna muszę przeciągnąć rurką która wyjdzie 24cm po prawej od gniazdka i 25cm powyżej gniazdka (zaznaczone na zdjęciu). Najchętniej umywalkę umiescilbym nad gniazdkiem, ale nie wiem jak wygląda to od strony prawnej.
Kolejna sprawa czy w momencie kiedy woda jest tak blisko to czy skrzynki obok muszą być jakoś zabudowane czy tak jak są w zupełności wystarczy?
Bardzo dziękuję za pomoc i jestem otwarty na wszystkie sugestie :)
#budownictwo #uk
Pobierz hidedeepinside - Witam wszystkich,

Staram się troszeczkę pokombinować w garażu i z...
źródło: comment_1652644466nLkwShtkki4hI8B5gWRtXw.jpg
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hidedeepinside: nie ma w regulacjach British Standards odleglosci od rur z wodą elektryki, jest 50mm od gazu wyłącznie wspomniane w którejś z norm gazowych. Tak jak są w zupełności wystarczy tylko upewnij się, że wszystko jest dobrze poskręcane żeby nigdzie nie ciekło. Mam nadzieję tylko że gniazdko gdzie będzie kran jest na różnicowce?