Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak wygląda sytuacja z prowzjami na Interactive Brokers? Dalej jest jakaś minimalna którą trzeba opłacić nawet jak nic nie robimy?
Są jakieś sposoby na przelanie USD bez sporych kosztów? (Tak jak paypal + rev na XTB na przykład)

#gielda #ibkr
  • 8
@rafal366: Jeśli nie zarabiasz w USD to nie widzę sensu przelewania w USD. Jak kupujesz papier denominowany w USD na IB to automatycznie wymienia walutę na Forexie. A przelew w EUR i PLN są darmowe (przynajmniej z PKO), gdzie za przelew w USD płaciłem jakieś opłaty. Chyba, że masz po prostu USD do przelania, to nie pomogę, bo ja za zwykły przelew płaciłem kilkadziesiąt dolków prowizji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwaq: no tak, ale jak coś sprzedam to od razu zostanie to przewalutowane na PLN? (Jeżeli base currency to pln).
Wolę sam decydować kiedy wymieniam walutę.
No chyba że działa to tak, że mając base currency USD mogę przelać złotówki i zostanie to wymienione na USD automatycznie to ok
@rafal366: Jak sprzedasz to zostaje w USD. Jak masz base currency USD i przlejesz złotówki, euro, cokolwiek to tak, możesz to wymienić na USD. Jak masz cash account to możesz robić konwersję "każda waluta" na "base currency" i tylko w tę stronę. Żeby na przykład wymienić GBP na AUD przy base currency na USD musisz mieć margin account.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bywaj: tak z ciekawości zapytam. Po jakim czasie środki pojawiają się na koncie?
Wysłałem testowo w nocy revolutem i niby doszły według rev, ale jeszcze ich nie widać w IB