Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś stąd prowadzi sobie excela ile wydaje na swoje auto? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja takiego prowadzę, moje auto to BMW E90 320D 2006r, mam ją od czerwca 2019 roku czyli praktycznie już 3 lata, w ten czas wydałem ok. 10.200zł na części/robocizne/filtry oleje itp. (wliczyłem też koła na zimę + opony za ok. 1500zł) Zastanawiam się czy to dużo.., można przyjąć że wychodzi 3k rocznie, ale w samym już tym roku wydałem 1600zł także kwota ta może wzrosnąć. Ile wydaliście na swoje auta w przeciągu ostatnich 3-5 lat? Prowadzicie taki "zeszyt'? Oczywiście ja paliwa nie wliczam bo i tak się jeździ i tak się jeździ, podajcie swoje zestawienia, piszcie jakie auto od jakiego czasu je macie, jaki silnik i czy wg. was to co wydaliście na auto to dużo czy mało :D

#samochody #bmw #motoryzacja
  • 31
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Ja mam e92 335i z 2006 roku, jeżdżę nim już 6 lat. Nie zapisuje wydatków ale nie było ich jakoś dużo. Poza amortyzacją (wymiana olei, filtrów, klocków, tarcz, amortyzatorów) musiałem wymienić chłodnicę za 600 zł, świece, cewki plus jeden wtrysk. Zamknąłem się pewnie w kwocie 3k za te rzeczy "nietypowe". Do tego opony plus Oc/AC. Własne widzimisię to już inna kwestia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: a co ma się dziać jeżeli ktoś naprawdę dba? Większość problemów wynikała, ze starego oleju, słabej jakości paliwa oraz przegrzania. W przypadku awarii koszta są duże, ale można tak użytkować samochód aby one nie powstawały. Najdroższe w N54 są wtryskiwacze 1500 pln 1 a masz 6, pompa HPFP 3k. Podobnie jest z ostatnim NA silnikiem od bmw N53, z tym że BMW przestało produkować wtryski i nagle jeden kosztuje ponad
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Focus MK2 2006 1.6 benzynka, kupiony w październiku 2019, do dzisiaj poszło 5638zł na naprawy i inne bzdety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sam nie wiem czy to dużo czy mało, czasem czytam jak ludzie się chwalą, że przez ileś tam lat wydali tysiaka na samochód.. jak dla mnie to niemożliwe, albo kompletnie nic tam nie robią ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1227 zł
errorek95 - @siemawpadajdomejkuchni: Focus MK2 2006 1.6 benzynka, kupiony w październ...

źródło: comment_1652640984nQttfnGGH8IdxCulLhCCDW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sha128: uszczelniacze na zaworach, instalacja LPG, cewki kilka razy, amorty + sprezyny + poduszki, rozrusznik, alternator, akumulator, sterownik silnika, przepustnica, no i jakies tam pomniejsze awarie jak zamek centralny itp, podczas sprzedaży klima wywalała milion bledow w komputerze ale juz nie mialem sil z tym walczyc
  • Odpowiedz