Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, pomocy. Miałem drobny wyciek pomiędzy zbiornikiem spłuczki a miską ustępową i stwierdziłem że go naprawię. Kupiłem zestaw naprawczy (link w komentarzu), zdemontowałem zbiornik, wyczyściłem miejsca połączenia, zmontowałem jak w w instrukcji - dokręcając motylki ręką. Przy próbie wylało się sporo wody z tego samego miejsca. Zajrzałem od boku i uszczelka nie przylega przy obydwu śrubach jak na pic rel. Zdemontowałem ponownie, wyczyściłem i wysuszyłem i znowu złożyłem, tym razem dokręcając motylki dużo mocniej i nadal bo bokach ta uszczelka nie przylega - na środku jest mocno ściśnięta. Co jeszcze mogę zrobić zanim wezwę hydraulika?

#hydraulika #budownictwo #majsterkowanie
jkbck - Mirki, pomocy. Miałem drobny wyciek pomiędzy zbiornikiem spłuczki a miską ust...

źródło: comment_1652606332l0kUjanNy0nTZL5BwJKZST.jpg

Pobierz
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzysiek_sdr: Dokręciłem motylki kluczem tak, że już stawiają bardzo duży opór, a nadal jest szczelina. Trochę się cykam, że jak jeszcze bardziej dociągnę to ceramika strzeli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Ta czarna w moim przypadku jest wewnętrzna. Uszczelka między miską a zbiornikiem to właśnie ta trapezowa - teraz w kompaktach najczęściej jest właśnie okrągła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Nakrętki idą z podkładkami bezpośrednio pod zbiornik i dociągają śrubę rozpłaszczając uszczelkę. Na spód, nad motylek, idzie gumowa i stalowa podkładka. Wszystko montuję tak jak było i tak jak jest zgodnie z instrukcją do zestawu. Jedynie smaru nie próbowałem.