Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna czy nie czujecie już przesycenia tematem Ukrainy i Ukraińcow? Tym, że mamy obowiązek pomagania. Czy nie męczy Was to? Czuję coraz większą obojętność. Wojna to zło oczywiście ale zaczynam mieć takie właśnie odczucia. Jakie są wasze?
Tylko proszę beż chamstwa.
  • 33
@Taranov a jeszcze jak wezmę pod uwagę historię mojej rodziny, to jeszcze bardziej czuję obojętność co do ich losu. Rodzina rejon południowego lubelskiego.
wg mnie kto trzyma z ruskimi to zdrajca


@kridyu: to nie takie proste, zwykli ludzie (czyli tacy nie mający wpływu na politykę czy obronność kraju) często padają ofiarą manipulacji choćby tych ruskich trolli. Nie nazwałbym ich od razu zdrajcami. Świat nie jest czarno-biały.
@kridyu: właśnie jesteśmy pragmatyczni, a wydymani to byśmy byli jakby Ukraina szybko upadła, a Europa nie stanęła po jej stronie. To co robimy to nie jest romantyczny zryw, to jest realna i prawidłowo prowadzona polityka w obliczu gigantycznej napaści i ogromu rosyjskiej agresji wobec narodu i państwa Ukraińskiego, kraju z nami sąsiadującego.
@kridyu: Nie czuje sie zmeczony, to nie jest ciekawostka informacyjna tylko wazne wydarzenia ktore moga wplynac na nasza przyszlosc. Nie ogladam TV, sam szukam informacji na ten temat i kazdy choc maly sukces Ukrainy cieszy mnie. Zreszta dawno nie bylo dla mnie tak jednoznacznej sytuacji na swiecie, kazdy normalny widzi kto jest w tym konflikcie dobra strona a kto zła. Tym łatwiej jest dla mnie wspierac Ukraine w tej wojnie
@chybajade tu nie mam też wątpliwości kto jest złą a kto jest dobrą stroną. Tylko czuję u siebie spadek entuzjazmu w pomocy dla Ukraińców, żeby nie było pomagałem i pomagam.
@kridyu: polityka zagraniczna i dyplomacja. Nic niezwykłego. Przez ostatnie 2 miesiące padały już różne słowa z różnych stron. Nie przywiązywałbym do nich większej wagi. Na razie liczy się to by rosja opuściła granice Ukrainy.
@dzangyl ważne jest to aby Ukraina była wolna, chciałbym również, żeby Polska zrobiła biznes na jej odbudowie. Znając życie jak zwykle najlepiej wyjdą na tym Niemcy, którzy mają takie podejście jak widzicie.