Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Słyszeliście o jakiejś grze podobnej do gothic? Co by wyszła niedawno albo ma wyjść (czyli spójny świat w którym decyzje maja znaczenie, za walka stoi jakas mechanika w której czujesz, że skill ma chociaż trochę znaczenia)

Ostatnio miałem okazję trochę potestowac i gralem w(w sensie próbowałem, czyli tam godzinka dwie aby sie wczuc i usuwam) :
Risen 2
Risen 3
Elex
Dragons Dogma Dark Arisen
Soulsy

I w sumie wszystkie te gry to crapy. Riseny nawet nie sa podobne do Risen 1, mechanicznie gówno gry. ELEX uważam, że miał ciekawe idee ale ta gra to niedoróbka. Za duzo bezsensownej nudnej fsbuly, jakby bylo więcej opcji na traktowanie gry jak sandbox to by cos z tego bylo (podobno jest respaw przeciwnikow ale ci ktorych bym chcial nie chcieli respic tylko takie gowienka, mechanika walki taka bezskillowa. Mam wrazenie ze stat check wszedzie). Dark Arisen, ma ciekawe elementy ale to konsolowa gra wiec niektore rzeczy sa spoko, a inne zbyt arcade. No i Soulsy. Duzo nie grałem bo w większości sie nie dalo przez bugi ale po tym mitycznych zapowiedzial spodziewałem sie kultowej gry, a okazalo sie ze to nudne arcade z uposledzonym sterowaniem na PC xD

Jedyna gra, ktora ostatnimi latami mi sie spodobala z rpg to Outward, moze w DE poprawia irytujace elementy.

#gothic #gry
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@pilnapotrzeba: mount and blade 1(tzn to chyba byla dwojka, ale ta stara, w ta nowa nie grałem) gralem ale to tez taka gra bez celu gdzie pamietam ze na koniu sie solo rozwalalo armie po 100 przeciwnikow ot tak xD

—----------—----------—------------—
Jeszcze mi sie cos przypomnialo. Pamietam ze przez lata czytalem hejt na sterowanie z Gothic (ja w G2 i Archolos gralem na sterowaniu z G1, bez myszki). Gdzie to sterowanie
@NewBlueSky: Gothica katowałem naście lat temu, pare lat temu odpaliłem i dla mnie sterowanie agrywalne niestety, a szkoda bo fabuła gothica jest naprawdę fajna, mi by się osobiście marzył Gothic na silniku Skyrima - ale to kwestia gustu raczej ;p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pilnapotrzeba: w jakim sensie agrywalne? Ctrl + strzalki i masz całe sterowanie. Czasem trzeba/mozna (jak nie chcesz dostać dmg) obiec przeciwnika i tyle.

Ja to mam beke z gier jak DS czy Dsrk Arisen. Ktore maja jakies kombosy przypisane na kombinacje klawiszy, ze jak wcisne Ctrl Shift i atak(lpm) to nagle, do tego mieszanie atakow z blokami (tak jkaby w grze chodzilo o spamowanie ataku a vlok tez byl super umiejetnoscia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilnapotrzeba: nie rozumiem :( dla mnie drewniane sa gry w ktorych nie ma mechaniki ale animacje sa ladne, ale co mi z animacji jak skill 0. Te gry konsolowe tak zwykle maja ze spamujesz ataki i wychodzi plynna animacja, postac sama sie dostosowuje do wszystkiego i wygląda plynnie ale 0 zabawy w tym, bo gracz tylko bezmysnie spamuje jeden atak xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vulcanitu: przeciez nie chodzi o animacje a o mechanike od stronie gracza. To ze bloki dzialaja, ze musisz ukladac ataki w sekwencje ale nie spamowac nimi, atakowac w odpowiednim momencie aby cancelowac ataki.

Animacja to nie element rozgrywki.

Dlatego Stalker jest polecany jako gra "podobna" eo Gothic pomimo ze to zupelnie inny gatunek ale wprowadza te elementy ktore tez istnieja w gothic. Immersyjny swiat, walka w ktorej jak padniesz to czujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vulcanitu: DA w sumie gralem 1 i 2. Kolejne nie wiem czy mi pójdą. Spoko gry ale za duzo strategi w nich. Lubie te gry ale obecnie wole grac w "taktycznego rpg czasu rzeczywistego z kolejkowaniem akcji" jak sekwencje rpg w Spellforce 1/2 gdzie jest dynamika i mocny nacisk na budowanie odpowiedniej kompozycji albo prawdziwe turowe gry z odpowiednimi mechanikami jak Divinity OS2 (np wprowadzajace mechaniki bez krytykow na zasadzie 5%
@NewBlueSky ok tak - Kingdom Come.

To upośledzona gra, duża liczba błędów, czasem sterowanie strasznie irytuje no i walka która bywa... Różna. Są potyczki po których czujesz się jak Bóg bo dochodziłeś do umiejętności godzinami a czujesz też bezsens gdy pół godziny poźniej jakiś nic nie znaczący gnój Cię rozwala.

Fan Gothica powinien docenić.

Do tego naprawdę spoko fabuła (choć nie nastawiaj się na niewiadomo co) no i czuć klimat. Bardzo czuć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MacFlays: nie wpisałem ale próbowałem i tak srednio mi sie podobalo. Moze dlatego ze wybrslem maga. Nie da sie normalnie walczyc bo nawet nie ma many na jednego przeciwnika. Do tego eksplorwcjs slaba, swiat nie jest otwarty i szuka sie świecących skrzynek i lata z mapa xD