Wpis z mikrobloga

Warszawa przekazuje dla Mikołajewa pięć autobusów przegubowych, niskopodłogowych z 2007 roku, które zostały podarowane wraz z pomocą humanitarną.

Przekazywane pojazdy to w pełni sprawne Solarisy Urbino 18 z 2007 r. Autobusy posiadają solidną konstrukcję i jeszcze przez wiele lat będą służyły pasażerom. Ich przekazanie nie spowoduje utrudnień w stołecznej komunikacji publicznej – już latem zostaną one zastąpione przez nowe Autosany Sancity, produkowane obecnie w Sanoku.

Na pokładzie pięciu Solarisów, które kierowcy MZA odprowadzą do Ukrainy, znalazły się zestawy niezbędnych części zamiennych, a także kilkanaście ton darów, wśród nich m.in. żywność oraz artykuły higieniczne.

https://www.ztm.waw.pl/informacje-prasowe/2022/05/12/stoleczne-autobusy-jada-do-ukrainy/

#swiat #europa #polska #warszawa #ukraina #rosja #mzawarszawa #wojna #ciekawostki
contrast - Warszawa przekazuje dla Mikołajewa pięć autobusów przegubowych, niskopodło...

źródło: comment_1652358069a9G1a4rncJzad1ThNka47Z.jpg

Pobierz
  • 29
@contrast: I fajnie. U nas już powoli by szły na złom a tam jeszcze pojeżdżą. Taka ciekawostka - Ładnych parę lat temu moja zajezdnia wystawila na sprzedaż starego wysłużonego MANa, kupiło go jakieś ukraińskie miasto a ludzie którzy po niego przyjechali dziwili się czemu taki dobry autobus sprzedajemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie się nie dziwię, że byli zaskoczeni, bo nawet w Odessie, czy Lwowie mają starocie. :P


@M4rcinS: Miałem okazję być kilka razy we Lwowie i widziałem ich tabor autobusowy, ale i tak najbardziej lubiłem jeździć marszutkami, bo wtedy "przenosiłem się" w czasie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@contrast: Nie wiem jak teraz, ale jak sobie przypomnę autobusy we Włodzimierzu Wołyńskim jakieś 15 czy 20 lat temu, to te solarisy to jak bentleye.
Pamiętam Jeden z drzwiami trzymającymi się na sznurku :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafixo: taaaa szły na złom xD
Przecież w Polsce potrafią jeździć jeszcze 20 letnie autobusy i na złom się jeszcze nie wybierają, bzdury i tyle, po prostu rozdają pieniądze Polaków, a komunikacja miejska coraz droższa
@Rafixo

@contrast: I fajnie. U nas już powoli by szły na złom a tam jeszcze pojeżdżą. Taka ciekawostka - Ładnych parę lat temu moja zajezdnia wystawila na sprzedaż starego wysłużonego MANa, kupiło go jakieś ukraińskie miasto a ludzie którzy po niego przyjechali dziwili się czemu taki dobry autobus sprzedajemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Pamiętam jak w połowie lat dziewięćdziesiątych tak samo się dziwiliśmy kiedy przyjechały do miasta
Przecież w Polsce potrafią jeździć jeszcze 20 letnie autobusy i na złom się jeszcze nie wybierają, bzdury i tyle,


@Kreation: No na złom by nie poszły, ale zostałyby w przetargu sprzedane pewnie za niewielkie pieniądze. Jako mieszkaniec Warszawy jestem zadowolony, że te autobusy poszły do nich. Dla nas to śmieszne pieniądze, a im bardzo się przydadzą.